„Jde nám hlavně o kvalitu, ne o kvantitu. Jedinečnost našeho festivalu spočívá hlavně v překrásné kulise písčité pláže novorolského koupaliště, která láká stále více fanoušků. Loni k nám dorazilo na 2500 návštěvníků a my doufáme, že letos toto číslo ještě překonáme,“ uvedl zakladatel festivalu Jiří Švec. A je to vidět podle zvučných jmen, jako jsou David Koller nebo Vladimír Mišík, Jablkoň, Xavier Baumaxa a další.

Organizátoři se nezasekli jen na zábavě pro velké. „Staráme se i o ty nejmenší. Jdeme napříč generacemi,“ sdělil Švec. Už od 10 hodin začíná v Nové Roli dětský program, kde vás a vaše děti rozesměje Pouliční divadlo Viktora Braunreitera, zahraje Levoruký Eda a Kujme Pikle Band, kteří budou vyhrávat pohádkové písničky. Kromě toho bude všude spousta balonků, 16metrový skákací hrad nebo Člověče, nezlob se v životní velkosti. A když vás omrzí hraní, můžete vyrazit na vodu ve vypůjčené loďce nebo se jen tak koupat.

Pro velké bude připraveno hned několik míst, kde budou moci uhasit žízeň. „Na pláži bude bar ve tvaru lodi, zároveň budeme mít bar od místního lihovaru,“ řekl Švec. Zkrátka stánky s pitím a jídlem budou všude. „Budeme se snažit, aby návštěvníci nestáli dlouhé fronty a užili si festival. Proto budeme mít hodně stánků,“ vysvětlil Švec.

A pokud si budete chtít odnést památku na devátý ročník RiR, můžete si zajít k jedné ze dvou fotostěn. Součástí festivalu budou také rukodělné stánky a malé semináře pro nadšence od tří do sta let. „Hudební produkce začíná ve 12:45 a bude se hrát až do 2 do rána. Největší bomba festivalu je ale David Koller. Dostat na takový festival hvězdu, jako je on, je organizátorský splněný sen,“ svěřil se Švec.

Na přípravě festivalu se podílejí veškeré složky města Nová Role. Dobrovolní hasiči, technické služby, policie, místní podnikatelé a generální partner, samotné město Nová Role.

Přesto je tu malý mráček, který se nad festivalem vznáší. Prokleté EET. „Ze začátku nás EET dost vyděsilo. Vynaložili jsme dost financí na digitalizaci účtenkového systému. Je to výzva, ke které se postavíme čelem,“ vysvětlil Švec. Devátý ročník je na spadnutí, ale organizátoři mají plné ruce práce s další sezonou. „Už teď připravuji rok 2018,“ potvrdil Švec. Z akce pro kamarády vznikl festival, jehož jméno má zvuk. To je druhý sen každého organizátora.

Na RiR zahrají:

12:45 Karol

13:50 Marek Borský a Band

15:10 Jablkoň

16:30 Xavier Baumaxa a Jazz Punk Trio

17:50 David Kraus

19:15 Vladimír Mišík a Etc…

21:00 David Koller a Band

22:50 Megaphone

00:00 DJ Swing Garden ft. Tomáš Havlínek