Slavnostní zahájení zde proběhne ve spolupráci s Radou Jockey Clubu České republiky, která zaštítila hlavní dostih odpoledne, vytrvalecký test III. kategorie na 2000 m pro tříleté a starší koně. Při náhledu do startovní listiny je vážným uchazečem o příčky nejvyšší šestiletý ryzák HERETIC, kterého Václav Chaloupka do uvedeného dostihu připravil pro svého synovce Jiřího.

Hřebec, který v loňském roce sice na stupně vítězů nedosáhl, ale třikrát se umístil jako druhý, může dokonale využít své zkušenosti z dostihů nejvyšších kategorií. Největším soupeřem mu díky jeho dřívějším výkonům ale může být vysoké hmotnostní zatížení, a tak se další šance otevírají třeba hnědce OLEADĚ v sedle s žokejem Janáčkem, pokud na ni tato porce nebude moc dlouhá. Velice zajímavým se jeví bělouš DUKÁTEK (am. Váňa), který kromě rodokmenových předpokladů může navázat na své dosavadní solidní výkony. Pokud AMERICKÁ HVĚZDA (ž. Hronová) vyladí formu právě na neděli, dotované místo by jí nemělo uniknout.

Bez šancí na přední místa není ani PULNECCA (J. Pavlíček), třebaže při posledním běhání před měsícem skončila poslední. Z úspěšného tažení v kategorii o stupínek nižší, než je zmiňovaný dostih, nastoupí ryzka BENAFI (ž. Miličková) a hnědák RENESH (ž. Knauer) a jejich pěkná druhá místa mohou signalizovat progres. Koněm pro překvapení je tříletá PERLA s žákyní Danišovou, jež nosí vůbec nejnižší hmotnost ze všech startujících. Příznivě je zatížen i SHOTONUS, v jehož sedle dostala důvěru trenéra i majitele další žákyně Lucie Bulisová, umístění mezi prvními pěti by bylo ale velmi překvapivé. Kromě pětice rovinových dostihů budí pozornost i dvě steeplechase dlouhé 3700 m.

Do prvního překážkového klání posílá trio trenérů hned po dvou účastnících, kteří určitě budou usilovat o skalp svěřence manželů Váňových ZAMBESIHO (am. Váňa), někdejšího výborného rovinového koně, který své kvality prokazuje i nad překážkami. Už jenom jeho 5. místo z květnového účinkování v italském Meranu nelze podceňovat.

Vyrovnané šance jsou připisovány stájovým kolegům trenéra Vítka ALESOVI (ž. Hurt) a VAZONOVI (J. Plzák), oba sice absolvují svou překážkovou premiéru, ale druhý jmenovaný je navíc absolventem významných dostihů a jeho třída by se na konečném výsledku podepsat měla. Koněm, který může zamíchat pořadím v cíli, je MAKEDOS (ž. Myška), byť jeho zářivá hvězda už tak jasně nesvítí jako při jeho početných prvenstvích na českých, ale i zahraničních drahách v letech minulých.