Sochařství zastupují na výstavě karlovarští akademičtí sochaři Antonín Kuchař a Gisela Kuchařová. „Patří k nejvýraznějším uměleckým osobnostem poválečného Karlovarska,“ uvedla kurátorka výstavy Zdeňka Čepeláková. A dodává, že Kuchařovi strávili celý svůj tvůrčí život na Karlovarsku, kde po sobě zanechali celou řadu unikátních sochařských děl. U příležitosti výstavy dokonce vznikl i historicky první katalog s tvorbou obou sochařů.

„Celou tvorbu manželů Kuchařových charakterizuje ojedinělá tvůrčí symbióza,“ řekla Čepeláková. Tvůrčí souznění bylo dané jak společnou spoluprací, ale i jejich vzděláním a znalostí antického sochařství. Druhou výstavou v Galerii umění je Malíř Karel Retter. Z jeho díla je k vidění přes čtyřicet děl. Stejně jako Kuchařovi i Retter byl výrazným karlovarským malířem.

„Výstava přestavuje dvě výrazné oblasti, kterými se autor po celé tvůrčí období od počátku 50. let až po sklonek let devadesátých 20. století zabýval, a to malby olejem a akvarelem,“ uvedla kurátorka výstavy Božena Vachudová. Rettrovou doménou byla vždy krajinomalba.

Obě výstavy potrvají do 4. března a budou zakončeny komentovanou prohlídkou. Ta se uskuteční v 17 hodin posledního dne expozice.