„Báli jsme se, aby v důsledku ekonomické krize nebylo málo soutěžících, ale naštěstí se jich přihlásilo stejně jako v minulých ročnících. Jsme moc rádi,“ informoval Alois Ježek, ředitel Mezinárodního pěveckého centra Antonína Dvořáka.

Pěvci se opět utkají ve třech kategoriích opera, píseň a junior. „Snažíme se, aby si zpěváci mohli vybrat přesně tu kategorii, která jim nejvíce vyhovuje. Někteří dokonce soutěží i ve více kategoriích,“ doplnil Ježek.

Výhodou této pěvecké soutěže je podle něj to, že mladí pěvci mohou získat i řadu zajímavých angažmá. „Určitě je to pro ně velká šance, protože se mohou dostat do profesionálních angažmá a naučit se řadu nových věcí. V tom je naše soutěž určitě velmi zajímavá,“ konstatoval ředitel pěveckého centra.

Prestiž této soutěže potvrzuje také odborná porota, která je složená z řady uznávaných pěvců, hudebníků a dalších lidí z oboru. „Letos je znovu předsedou poroty Peter Dvorský. Jsme velmi rádi, že s námi tento uznávaný pěvec dlouhodobě spolupracuje,“ potvrdil Ježek.

V porotě kromě Petera Dvorského usednou i další zajímaví lidé, například Antonio Carangelo, Jürgen Hartfield, Jarmila Hladíková či Brigita Šulcová. „Být v porotě takovéto soutěže vyžaduje opravdové profesionály. Porotci totiž některé skladby slyší v mnoha podáních a pak je velmi náročné udržet pozornost a dokázat výkony pěvců ohodnotit,“ řekl Ježek.

Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka završí 13. listopadu v karlovarském Městském divadle koncertem laureátů za doprovodu Karlovarského symfonického orchestru, který bude dirigovat František Drs. Tento večer se i předají ceny.