Kapela The Arcane Hate byla založena v roce 2012 a pochází z mexického města Queretaro. Během své existence stihla kapela vydat už jedno album a celkem pět videoklipů, které jsou k vidění na nejrůznějších webových portálech.

Dnešní koncert v Cihellně staruje ve 21:00 a mexické bardy na pódiu doplní ještě pražská deathmetal/ hardcore parta Suffocate With Your Fame, která vznikla v polovině letních prázdnin 2009 v Černošicích sjednocením dvou jiných černošických skupin False Hope a Back to Grape.

Kapela se posléze přihlásila do druhého ročníku soutěže MetalGate Massacre, kde postoupila do finále a v květnu 2011 soutěž vyhrála. Získala tím jako 1.cenu možnost natočit album The New World Order u MetalGate Records.

Třetí kapelou večera, která celou tuto parádu odstartuje, jsou karlovarští I Warned You, hrající melodický death metal. Skupina má za svůj pětiletý život na kontě dvě desky, jedno demo a singl Limitless, ke kterému vznikl i první oficiální videoklip.

O dva dny později, v neděli 29. listopadu, pak mexičtí hudebníci zavítají do chodovské Oázy. Tady s nimi od 19:30 vystoupí pouze rodáci I Warned You, kteří mimochodem na začátku roku 2016 vyrážejí na zaoceánské turné právě do Mexika.