V pořadí již 42. ročník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana v pondělí slavnostně začal v Ostrově. Během festivalu se v soutěžní projekci představí novinky filmové a televizní tvorby, které jsou určeny dětem a mládeži. Letošním tématem doprovodných akcí festivalu je Dětství před kamerou.
Festival v ostrovském kulturním domě zahájila taneční skupina Miracle, která je trojnásobným mistrem České republiky v moderním tanci.

„Festival Oty Hofmana je druhým nejstarším festivalem dětských filmů v republice. Každý rok nabízí velmi bohatý program. Všem jeho návštěvníkům přeji především krásné zážitky z této tradiční akce,“ uvedl Marek Poledníček, ředitel festivalu. Návštěvníci kina v kulturním domě se mohou těšit na řadu zajímavých filmů. Chybět nebude například velmi oblíbený snímek Kuky se vrací, Lucie, postrach ulice či Dívka na koštěti. „Jedná se už o třetí festival v Karlovarském kraji v tomto roce. Nejdříve se tu konal mezinárodní filmový festival, po něm Tourfilm a nyní začal festival Oty Hofmana, který je mezi dětmi velmi oblíbený,“ řekl Vratislav Emler, krajský radní.

Cílem tohoto festivalu je prezentovat a popularizovat české filmové dědictví a nejhodnotnější soudobá kinematografická díla. „Už několikrát jsem měl milou povinnost zahájit Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana, o který je vždy velký zájem. Před pár lety jsem také seděl zde v sále a těšil se na filmy. Tento festival je zvláštní také v tom, že o vítězích nerozhoduje pouze porota, ale samotní diváci, a tak to má být,“ uvedl starosta Ostrova Jan Bureš. „Přeji všem, aby je filmy bavily a vždy zvítězilo dobro nad zlem,“ dodal.

Filmový a televizní festival Oty Hofmana, původně Národní přehlídka filmů pro děti, vznikl v roce 1969 z iniciativy nadšenců - ostrovských učitelů a členů Dětského filmového klubu Martin. Již 42. ročník festivalu bude slavnostně ukončen v pátek 15. října.