Už po dvanácté bude hostit lázeňské město Karlovy Vary folklorní festival. Ten začíná už příští týden ve čtvrtek, slavnostní zakončení se tradičně pak koná v neděli v loketském přírodním amfiteatru.

I letos vsadili organizátoři na umělecké soubory ze zahraničí. „Přijede jich tentokrát pět. Půjde o soubory z Mexika, Slovenska, Rumunska, Černé Hory a Mongolsko,“ informoval ředitel festivalu Lubor Hanka.

Už po několikáté zpestří folklorní přehlídku dobový jarmark před Thermalem, který začíná už v pátek. „Letos se na něm představí čtyřicet řemeslníků. Jarmark končí stejně jako festival v neděli,“ poznamenal Hanka. V sobotu se navíc v Poštovním dvoře koná Zahradní slavnost. „Na té budou hrát živé kapely, narazí se sud piva. Bude to příjemná akce pro navození dobré nálady,“ upřesnil ředitel festivalu.

Karlovaráci si nejvíce oblíbili průvod folklorních souborů v dobových krojích. Ani letos o něj nepřijdou. Začíná v sobotu v 16 hodin u Grandhotelu Pupp a končí u Thermalu. Slavnostní zakončení festivalu se koná tradičně v Thermalu v sobotu, v 19.30.