Klasický „rokec” z českých pódií jen tak nezmizí. I dnes se najde řada formací, které tento žánr, jejž mnozí posílají do hudebního důchodu, provozuje. Jednou z nich je karlovarský Longton rock´n roll band. Kapela v sobotu oslavila koncertem v restauraci Pod Mostem deset let.

„Bez klasického rock´n rollu to prostě nejde,” míní Petr Longton Brousek, frontman kapely. „Tenhle žánr prostupuje muzikou dodnes a bude i do budoucna. Nemůže ho ale hrát kdokoliv. Rock´n roll musí mít muzikant v sobě, naučit se nedá,” říká muzikant.

Longtonova formace nemá v repertoáru jenom klasické rock´nrollové pecky. „Chceme, aby si z naší produkce každý vybral, co je jeho hudebnímu srdci nejbližší,” vysvětluje Longton. A tak na jejich koncertech znějí i písně skupin jako Rolling Stones, Jethro Tull a dalších. „Zabrousili jsme i do jižanského rocku,” doplňuje.

Na výročním koncertu se kapela představila hned ve dvou podobách. Vedle současných členů Longtona, Jardy Kurila (kytara), Roberta „Šobina” Bráchy (basa) a Míry Cicka (bicí) na pódiu vystoupili i zakládající členové formace Jirka Zýka, Míra Svoboda a Míla Froněk. „Z původní sestavy jsem v kapele zbyl sám. Za těch deset let se v ní vystřídalo osm muzikantů,” dodává Longton.

Unpluged podobu formace si budou moci zájemci poslechnout 2. prosince na koncertu v karlovarském kině Drahomíra.