Michal Moravec poprvé spatřil světlo světa v únoru 1951 v severomoravském Rýmařově, svůj dospělý život ale prožil ve východních Čechách. Sochařině se vyučil na Střední průmyslové škole sochařské v Hořicích, kam se pak po ukončení studia na Akademii výtvarných umění v Praze natrvalo vrátil jako profesor. Od roku 1976 zde vyučuje odborné předměty jako modelování, figurální kreslení, technologii a práci v materiálech.

Vedle svého pedagogického působení nezapomíná Michal Moravec ani na vlastní tvorbu, která je neobyčejně rozsáhlá a mnohotvárná. V jeho ateliéru v Lukavci u Hořic se rodí drobné i monumentální plastiky z kamene, dřeva, bronzu, keramiky i skla a rozličných kombinací těchto materiálů.

Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, Státní galerie výtvarného umění v Náchodě, Městské galerie v Poličce, Galerie města Berlína a v mnoha soukromých sbírkách od Hořic až po New York. Nejznámějším segmentem tvorby Michala Moravce jsou monumentální plastiky ve veřejném prostoru, jejich seznam má dnes už více než půl stovky položek. K nejznámějším patří bronzový pomník zakladatelů automobilky Laurin a Klement v Mladé Boleslavi, pískovcové sousoší Bylo nás pět jako pomník Karlu Poláčkovi v Rychnově nad Kněžnou.

Na Karlovarsku jsou k vidění Moravcovy hermy sv. Martina v kostele sv. Martina v Nejdku a blahoslaveného Hroznaty v kostele sv. Michala v Ostrově.

Ani ve výstavních síních není Michal Moravec nováčkem, od roku 1977, kdy se prvně představil v Jilemnici, už uspořádal patnáct samostatných expozic. V Karlových Varech vystavuje už podruhé, poprvé to bylo v roce 1997 v galerii Cimex (kde je jí dneska konec!). Na současné výstavě v Green House (bývalý Švýcarský dvůr) jsou k vidění jeho obrazy a drobné plastiky z keramiky a bronzu. Prohlédnout si je můžete až do konce června.