Šikmé podzimní slunce prosvěcuje už prořídlé koruny stromů, sytou letní zeleň pomalu nahrazují odstíny žlutě a šedi a světlo a stín se střídají v rytmu poutníkových kroků. Podobnou atmosféru si můžete užívat na výstavě obrazů Matouše Vondráka v Galerii karlovarského lázeňského hotelu Imperial.

Autor výstavy, letos sedmašedesátiletý Matouš Vondrák je mužem neobyčejně širokého záběru – malíř a grafik, teoretik umění a estetik, aktivní funkcionář Asociace jihočeských výtvarníků a v neposlední řadě graduovaný pedagog, který vše, co na své cestě životem v umění posbíral, předává studentům Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Jako aktivní umělec se věnuje především malbě a kresbě a zajímá jej hlavně příroda a vztah člověka k přírodě. Jeho celoživotní láskou je Šumava, kterou ve svých obrazech dokáže zobrazit v její monumentální velikosti i drobných detailech, ve kterých jako by byly zaklety pověsti, pohádky a ságy, které s sebou odnesli ti, kdo tuhle tajemnou krajinu po staletí osídlovali a zvelebovali.

Pro současnou karlovarskou výstavu v Galerii Imperial (mimochodem v tomto prostoru už druhou) vybral Matouš Vondrák kolekci pětadvaceti obrazů středních a menších formátů z posledních zhruba čtyř let. Potěšit se jimi můžete každý den a v kteroukoli hodinu až do konce října.