„Bavte se, smějte se, jenom nám netleskejte. To by bylo špatně. To by dopadlo špatně. Ale můžete nám zadupat,“ přivítal diváky na včerejší generálce komedie Potmě umělecký šéf karlovarského divadla a zároveň režisér tohoto představení Jiří Seydler. Naslouchalo mu zaplněné hlediště. A herci předvedli, že je dnes na co se těšit. Nechyběl smích, skvělé herecké gagy i skutečné herecké umění. Mimochodem, Lucie Domesová v roli stárnoucí slečny, oblečená ve vytahaném županu a bačkorách a je skutečně excelentní.
Stejně jako Ladislav Odrazil. Ten je boží. A výtečně mu sekunduje Lenka Ouhrabková. Ježíši, to je skvěle naivní blondýna. Tedy tak ji ztvárnila. Běžte se podívat.

Protože činohra Karlovarského městského divadla připravila na dnešní večer premiéru další inscenace, kterou je slavná Komedie potmě Petera Shaffera. Dnes je pokládána za jednu z nejoriginálnějších, nejduchaplnějších a nejzábavnějších komedií situačního žánru vůbec. A nápad, na němž je založena – záměna světla a tmy – za nápad století. A nebyl by to Peter Shaffer, kdyby jím směřoval pouze k formě. Formální princip samozřejmě otevírá prostor velice neotřelé a neodolatelné situační komice. Zároveň však nese obsah, téma: Jak se chováme, když na nás není vidět? A jaký je smysl naší přetvářky, když většinou vidět jsme?

Téma stále aktuální vybral pro činohru KMD umělecký šéf Jiří Seydler, který Komedii potmě také režíruje. V titulní roli se představí populární herec Pavel Nový, jenž se po letech vrací „domů“, tedy na jeviště kde působil celých sedm let a kromě toho si pochvaluje v jak báječné roli a hře. Podobně v dalších rolích účinkují herci, kteří na karlovarské scéně dříve působili, například Lucie Domesová a Karel Beseda.

Představení v Karlovarském městském divadle začíná v 19.30.