Po jarní premiéře festival Goodfest pokračuje. Tentokrát se v karlovarském Lidovém domě 16. října Goodfellas potkají s vynikajícími muzikanty z celé Evropy.

„Ručíme za good music a ručíme za good týpky – proto GOODFEST. Přijďte se setkat s předními jmény evropské klubové scény,“ zvou muzikanti z Goodfellas.

Goodfellas vystoupí téměř po roce v Karlových Varech v klubovém prostředí. U příležitosti vydání reedice posledního alba Sweet And Lowdown. To vyjde zdarma jako příloha říjnového čísla časopisu Rock&Pop. Skupina na koncertě představí nové songy a poodhalí zvuk připravované debutové dlouhohrající desky, která vyjde na jaře 2011 u vydavatelství Indies MG. Sestavu Goodfellas letos doplnil bubeník Honza Horáček alias Horace Garphunkel a spolupráci s ním si kapela maximálně pochvaluje. Společně směřují k ještě živelnější rock'n'rollové show.

Festival odstartuje už v týdnu v Praze, v sobotu 16. října přivede všechny hvězdy také do domácího prostředí skupiny Goodfellas. Návštěvou ho poctí vynikající zahraniční kapely, většinou v české premiéře. Jedinečná možnost vidět naživo aktuální evropské kapely společně na jediném pódiu! „Francouzští The Rebels of Tijuana s odlehčenou elegancí, dobrým vkusem a svůdným, nonšalantním dandyismem v rámci miniturné po České republice. Na svém rock'n'rollovém výletě se dostali daleko od francouzské popové tradice, až nadohled k rockovému zvuku Kalifornie,“ říkají organizátoři koncertu.
Rocková kapela Nemjuci z Maďarska je českému publiku známá i jako jeden ze zahraničních taháků letošního Sázavafestu! Na domácí scéně už platí za stars, v Česku máte jedinečnou příležitost je spatřit na vlastní oči v klubovém prostředí.

Hamburští Wilhelm Tell Me srší svěží indie energií. Roztančí karlovarské publikum výbušnou rytmikou s elektro prvky, stejně jako se jim to pravidelně daří na německých scénách!

Festival ozdobí i avantgardní power-popoví Vermones z Polska, Turbo Band z Budapešti svým moderním garážovým zvukem nebo rakouský písničkář z Berlína Bernhard Eder, odkazující na nejlepší tradici Josého Gonzalese a dalších solitérů s kytarou. Večírky bude zakončovat DJ Space Junkie – návrat vynikající české groovy taneční formace – alespoň skrze frontmana.

„Jsem hrozně rád, že se daří dělat akce, jako je Goodfest. Je to pro mě signál, že lidi pořád stojí o dobrou muziku, i když je jí tak strašně málo. Rozjeli jsme Goodfest proto, že bychom rádi prolomili to dnes už spíše pomyslné hraniční pásmo. Většina velkých i malých fesťáků v ČR má ve zvyku zvát sem kapely, které už vůbec nejsou v kurzu. Připadá mi to, jako když nikdo nesleduje současnou zahraniční scénu. Můžete se sami podívat. Rock for People: Prodigy, Muse nebo Sázava: Papa Roach - to jsem poslouchal před 6 lety. Jsou tu skvělé kapely, je těžké je najít, ale nám se to pro tento podzim podařilo. Těšíme se na vás a na pořádnej mejdan,“ uvedl za kluky z Goodfellas Theo Gonzales.