Světoznámý hudebník Goran Bregović se se svým Svatebním & pohřebním orchestrem představí karlovarskému publiku. Vystupovat bude v neděli 3. července od 20 hodin v letním kině. V průběhu večera se na scéně objeví také prezident festivalu Jiří Bartoška, který Goranu Bregovićovi předá festivalovou cenu.

,,Mám velkou radost, že Goran Bregović naše pozvání přijal. Půjde o jednu z hlavních akcí 46. Mezinárodního filmového festivalu, jehož je Nadace Krása pomoci letošním neziskovým partnerem,'' říká Taťána Kuchařová.

Koncert je určený široké veřejnosti a milovníkům skvělé hudby, a to vše na podporu dobré věci. Vstupné je dobrovolné. Výtěžek z koncertu je určen na podporu projektů pro seniory Nadace Taťány Kuchařové, která se jejich problematikou zabývá. Z výtěžku budou podpořeny projekty: osobní asistence a pečovatelské služby pro seniory – dobrovolnictví v sociálních a zdravotních zařízeních pro seniory – aktivizační programy pro seniory, kompenzační pomůcky a vybavení, zařízení poskytující sociální služby pro seniory. Podpořit projekty nadace budou moci návštěvníci také zakoupením nadačního náramku nebo zasláním dárcovské SMS.

Jméno Gorana Bregoviće není v Česku neznámé. Vystupoval zde již několikrát.

Jeho již třetí koncert v Česku organizuje společnost SLOT Game, a.s, ve spolupráci s Luka Praha.

První koncert Gorana Bregoviće se konal v září 2009 na Staroměstském náměstí v Praze, kdy se jej zúčastnilo asi čtyřicet tisíc lidí. Podruhé se českému publiku představil v červenci 2010 na Vltavě v centru Prahy v rámci prvního ročníku Festivalu Sen letní noci. Tehdy jej zhlédlo 120 tisíc návštěvníků.
Goran Bregović je současný moderní balkánský skladatel a producent. Díky jeho tvorbě je balkánská hudba vřele přijímána po celém světě. Věhlas získal hlavně jako skladatel filmové hudby, kterou složil pro filmy Emira Kusturici. Jeho hudební tvorba je silně ovlivněna hudbou balkánských Romů, world music, ale i rockem a moderní elektronickou hudbou.

Bregovič je držitelem Zlaté palmy z Cannes a v roce 2010 obdržel od londýnského časopisu Songlines cenu nejlepšího umělce v oblasti world music.
Jako předkapela vystoupí skupina Gipsy.cz.