Jen málo tuzemských zpěvaček se může pochlubit takovou zásobou hitů jako Helena Vondráčková. Její fanoušci se mohou těšit už tuto neděli do sálu hotelu Thermal na speciální vánoční koncert. V rámci programu nebude chybět celá řada písniček ze zpěvaččiny dlouhé a úspěšné hudební kariéry.
Zpěvačka se narodila 24. června 1947 v Praze Jiřímu a Blaženě Vondráčkovým. Dětství prožila ve východočeských Slatiňanech se sestrou Zdenou a bratrem Jirkou, od mala studovala hru na klavír a věnovala se různým sportům.

V roce 1964, přesněji 27. dubna, zvítězila v pěvecké soutěži Hledáme nové talenty s písní G.Gershwina The Man I Love a 3. září nahrála píseň Červená řeka.

Její sláva se postupně začala velmi rozrůstat a byla spojená také s kapelou Golden Kids, ve které se potkala s dalšími slavnými zpěváky – Martou Kubišovou a Václavem Neckářem.

Slibně se rozvíjela také její sólová dráha. Za svou kariéru vystoupila Helena Vondráčková také v řadě zahraničních států, například v Japonsku, Rusku. nebo Spojených státech amerických.

Úspěchem je i to, že hity této populární zpěvačky se stále hrají na diskotékách, velmi často je přezpívávají i další interpreti a také je vzorem pro mnoho mladých zpěvaček.

O tom, že Helena je stále na vrcholu svých uměleckých sil, se mohou lidé přesvědčit už tuto neděli. Bude to před Vánoci jistě milé pozastavení a odpočinek po uklízení a nákupech dárků.