Kapela má nové album, které zamířilo do obchodů a odstartovalo 54 dole tour. 21. října vyšlo album ve své fyzické podobě na CD nosičích. Oproti digitální verzi, která vyšla 1. října a měla jedenáct skladeb, fyzický nosič obsahuje navíc čtyři bonusy.

Desáté řadové album Horkýže Slíže pojmenovali 54 dole hlavou, k čemuž je inspirovala starověká hinduistická kniha lásky „Kámasútra“. 54 dole hlavou je speciální milostná poloha, kterou miluje zvláště „Guru rodiny Ghándiovy“. Erotické sochy Kámasútry, zdobící posvátné hinduistické chrámy v indickém Khajuraho, posloužily vtipálkům Horkýže Slíže jako předloha pro obal alba, kterou samozřejmě rockeři patřičně upravili.

Nové album nitranská skupina natočila ve studiu Exponent nedaleko Hlohovce se svými oblíbenými zvukovými mistry Peterem Sanigou a Tomášem Kmeťem. K natáčení přizvala také mnoho hostů. Na albu je tak možno slyšet Pavla Haberu, Márdiho z Vypsané fixy, Xaviera Baumaxu, členy kapely Chiki Liki tu A či Doda Tarkaye a další.

Album 54 dole hlavou je opět plné humoru a parodií. Tantričtí mistři Horkýže Slíže si vzali na paškál například česko–slovenskou soutěž SuperStar, nebezpečného devianta Aloise Nováka, který obtěžuje ženy v sádře, ale i řeší vážná témata, jako jsou tělesné pochody (Trápny Vietor), zrádnost míchání různých druhů alkoholu (Žúrka) či MMSky poslané nesprávným osobám (Í do riti). Album je také multilinguální. Kromě rodné slovenštiny na albu zní angličtina (My fucking brother), italština (O sole ignorante) a velmi originální slovenskoruština (Vójak).
CD 54 dole hlavou Horkýže Slíže pokřtili přesně v den vydání fyzického alba 21. října v Malé sportovní hale a zakončili tím sedmizastávkovou T-Music tour. Turné pak bude pokračovat osmnácti koncerty „54 dole hlavou tour“ po českých a moravských městech.

Jedním z nich je právě Toužim, kde muzikanti vystoupí už v pátek od 20 hodin. Fanoušci se nemusejí bát, že by přišli také o osvědčené hity ze starších alb skupiny. V roli předskokana se objeví nadějné mladé rockové trio Tajfun, které dokončuje své druhé album. Po večerním koncertu je zajištěn rozvoz fanoušků autobusy směr Karlovy Vary a také Sokolov.