Velmi živo bylo včera v městské galerii na Staré louce. Galeristky zde vybalovaly obrazy a sochy a instalovaly je na místa. Vernisáž výtvarníků z karlovarského regionu se uskuteční už ve středu a výstava potrvá čtrnáct dní.

„Přihlásilo se nám třiadvacet autorů. Touto výstavou navazujeme na tradici, protože expozici karlovarských výtvarníků během mezinárodního filmového festivalu galerie vždy organizovala. Neuskutečnila se pouze v loňském roce, kdy bylo centrum lázeňské zóny rozkopané,“ vysvětlila jednatelka městské galerie Varvara Divišová.

Výstava je prodejní, protože galerie, ačkoliv je městská, žije z toho, co si vydělá.

„Víme, že pouhých čtrnáct dnů na výstavu děl karlovarských umělců je málo, ale v galerii nemáme místo, abychom prostor rozdělili na prodejní a reprezentační,“ vysvětlila jednatelka.

A kdo se na výstavě představí? Lenka Malíská Sárová, Michal Špora, Dalibor Nesnídal, Petr Strnad, Jan Kotek a další. Výstavu si nenechte ujít, viděli jsme mistrovské kousky, plastika například Poslední vlas děda Vševěda od Dalibora Nesnídala nebo obrazy Petra Strnada s humorným a sarkastickým viděním současných politických a společenských problémů, ty neměly chybu. Zbylá díla dalších umělců byla bohužel ještě zabalena.

Podle galeristky Marcely Balounové si lidé umělecká díla stále kupují. „Pochopitelně je zájem menší, ale stále je. Do galerie zamíří Češi, a to třeba i mladí lidé. Němci si přejí hlavně andělíčky, Rusové zase porcelán. Nakupují u nás ale i hosté z Kuvajtu,“ uvedla.