Koná se tam už 19. ročník festivalu Island. Jeho pořadatel Josef Balák na rozdíl od konkurence nesází na známé české kapely. „Snažím se získat vždy nějakou světovou hvězdu. A docela se mi to daří. Není to však vůbec jednoduché,“ říká. V roce 2014 se mu například podařilo přilákat do Ostrova americkou kapelu Dog Eat Dog. Byl tak jediný, kdo dokázal zdolat neoblomné manažery.

Právě ti jsou často velkou překážkou. Kapely by k nám chtěly přijet, ale jsou ve vleku svých manažerů. S Dog Eat Dog mi trvalo dva roky, než jsem je přemluvil. Teď třeba jednám o hostování skupiny Soulfly Maxe Cavalery z bývalé Sepultury. Vidím to tak na tři roky, než k nám přijedou,“ vysvětluje. I rockeři mají své manýry. Pro Dog Eat Dog sháněl například kokosovou vodu po celých západních Čechách. Billybio a jeho kapela jsou vegetariáni. „Takže sháním humus ve velkém. Navíc jsou alergici, takže jídlo nesmí obsahovat alergeny. Musíte taky brát v potaz, že to jsou Američani, a tak mají jiné chutě. Škoda že u nás stále chybí specializované obchody,“ usmívá se.

Billybio prý speciální přání na občerstvení nebo ubytování nemá. V Ostrově ale není hotel, a tak bydlí kapela v Karlových Varech. „Hodně mi v tom pomáhá Lukáš Kréma, který bude Billybiu po celou dobu k ruce jako průvodce,“ dodává Josef Balák.