I když setkání s představiteli regionu bylo podle hejtmana Karlovarského kraje Josefa Pavla velmi neoficiální, netajil se velvyslanec s tím, že pro italské podnikatele je v našem koutu Čech dost a dost zajímavých příležitostí.

„Je to můj první kontakt s Karlovarským krajem za dobu, co jsem ve funkci. Velice záhy se ale vrátím na pozvání organizátorů filmového festivalu. I nadále budu podporovat podnikatelskou i finanční spolupráci našich států,“ řekl Fabio Pigliapoco. Jeho další hovor se ale točil už výhradně kolem vody a vodáckého spolku. „K vodě mám velice vřelý vztah.

Vždyť jsem se narodil v domě, který byl jenom pár metrů od Jaderského moře,“ vzpomínal na své dětství italský velvyslanec. Dokonce ani vodácký sport munení cizí. „Práce diplomata je náročná. Několik let jste v zahraničí, pak zase nějakou dobu doma… No a právě v Římě máme přímo na řece Tibeře diplomatický vodácký klub. Jenomže ani Tibera už není tak čistá, jako byla kdysi. Takže člověk, který se na ni vydá na lodi, musí dávat velký pozor, aby se takříkajíc neudělal.

A tak jezdíme spíše jako turisté,“ dodal velvyslanec. Ani mnohé jiné sporty mu ale nejsou neznámé. „Teď někdy mají naše jedenadvacítky hrát vzájemný zápas, ne?“ ptal se. „Máme dobré fotbalisty, ale v tomto souboji věřím spíše těm vašim,“ polichotil českým borcům.