Premiéra se uskuteční 7. února a po jejím konci bude na scéně v Husovce výstava děl malíře a scénografa Alexandra Hrsky, který je s divadlem úzce spojen.

„Hra vypráví příběh o posedlosti láskou na pozadí asexuální politiky," nastřelil gró hry umělecký šéf karlovarské činohry Jiří Seydler. Podle něj se nejedná o klasickou Shakespearovu tragédii, ale spíše o dramatickou hru, která sem byla vybrána kvůli svému modernímu tématu.

Hlavní role si střihnou Jan Maléř a Josefína Voverková jako Antonius a Kleopatra a také František Špaček co by Caesar.

„Nikdy se tu nehrál například Macbeth nebo Král Lear. Jsem proto ráda, že se nám podařilo alespoň z části splatit dluh, který Karlovarské městské divadlo vůči Shakespearovi mělo," doplnila dramaturgyně Petra Kohutová.

Lístky na premiéru jsou již v oběhu a na facebookových stránkách divadla si lze už prohlédnout některá díla Alexandra Hrsky, která budou součástí plánované výstavy.

„Hrska je s naší divadelní scénou velmi úzce spojen. Jednak tu v roce 1945 pracoval jako výtvarník divadla a také je to děda jednoho z herců Františka Špačka," informoval Seydler.

Vedení divadla také hodlá nabízet zvláštní inscenace Antoniua a Kleopatry karlovarským středním školám a učilištím. Dílo totiž koresponduje s výukou studentů.

Co se budoucí nabídky týče, letos se karlovarští diváci mohou těšit ještě na jednu premiéru. „V říjnu uvede Karlovarské městské divadlo komedii. I když už její název znám, víc neprozradím. Vše je v jednání, ale bude to odlehčující vtipné dílo," doplnil umělecký šéf.

Antonius a Kleopatra tak bývají občas srovnáváni s jinou dvojicí milenců, a to s Romeem a Julií. Dalo by se říci, že ztvárňují tuto dvojici po dvaceti letech.

Jak jste spokojeni s dosavadním působením činoherního souboru?

Jiří Seydler, umělecký šéf souboru

Pracuje se mi tu skvěle a v zajímavém prostředí i se skvělými lidmi. Dokonce se nám zvyšuje i poptávka na počet vystoupení, ale schází peníze. Žádné představení si na sebe samo nevydělá a proto potřebujeme příspěvky.

Petr Kulhánek, primátor Karlových Varů

Jsem velmi spokojen. Vnímám každý projekt jako posun kupředu a vidím jak roste ohlas a kvalita. Bohužel je všechno omezeno financemi, ale i tak je nabídka pestrá a skvělá a beru to jako nedílnou součást divadla.