Už v pátek vystoupí v karlovarském Liďáku syn legendárního kytaristy Ritchieho Blackmorea Jürgen Richard Blackmore. Exkluzivní koncert v rámci turné k aktuálnímu albu Voices začne ve 20 hodin.

Součástí dvouhodinové hardrockové show jsou klasiky z repertoáru Deep Purple a Rainbow! Od roku 2009 hraje J.R. Blackmore na kytaru v touring kapele Over The Rainbow, složené z muzikantů, kteří prošli Rainbow – slavnou kapelou jeho otce. Bravurně zvládnuté klasiky repertoáru Rainbow a Deep Purple jsou v současnosti živě k vidění jen a pouze na koncertech J.R. Blackmorea! Hostem koncertu je česká kapela Votchi…

Votchi

Votchi je česká progresivně hardrocková kapela z Prahy. Hrají převážně vlastní skladby s anglickými texty. Staví na propracovanosti a proaranžovanosti svých skladeb, které jsou plné vnitřního napětí, nečekaných změn, netypických aranží a energie. O jejich hudbě lze říct, že se pohybuje na pomezí art a hard rocku. Její kořeny vyrůstají zejména z hudební tvorby 70. let minulého století a lze v ní nalézt vlivy Deep Purple, Jethro Tull nebo Uriah Heep. Založena byla v roce 1999. V roce 2002 se umístila na třetím místě v soutěži Rock made in Gambrinus a na prvním místě v soutěži Beatová liga v Plzni. V roce 2003 zvítězila v soutěži Rock Nymburk. V témže roce Votchi koncertovali v pražské T-Mobile aréně jako předkapela skupiny Whitesnake a v Lucerna music baru jako předkapela The Colosseum. V roce 2005 vyhráli soutěž Rádia Beat „Naděje Beatu" a vystoupili ve vyprodané pražské Lucerně spolu s kapelami Blue Effect a Pražský výběr. V tomto roce se stali „Skokanem roku" v anketě Český slavík.

V roce 2006 koncertovali v ČEZ Aréně v Ostravě jako předkapela legendárních Deep Purple. V Ostravě též zvítězili v pátém ročníku největší severomoravské soutěže pro amatérské kapely a hudebníky Boom Cup 2006. V roce 2007 vystupovali jako hosté na turné kapely Čechomor, v roce 2008 jako předkapela na třech koncertech českého turné legendárních Uriah Heep a v roce 2009 jako předkapela na pražském koncertě skotské skupiny Nazareth.