Bylo to jako posun v čase. Do Karlovarského městského divadla se uplynulý pátek po sedmi letech vrátila vlastní činohra. V premiéře divadlo uvedlo Divadelní komedii finského autora Bengta Ahlforse. Na jevišti se tak znovu objevili herci, kteří působili ve zrušeném městském divadelním souboru, Lucie Domesová, Dana Píchová, Radek Bár a Petr Křiváček. Ke spolupráci přizval umělecký šéf činohry Jiří Seydler Igora Bareše, člena Národního divadla v Praze.


Hru Divadelní komedie, která pojednává o tom, jak se dělá divadlo, zvolilo vedení činohry záměrně. Ředitelku, kterou ztvárnila Lucie Domesová, drtí požadavky herců a správní rady, jimž nelze vyhovět tak, aby byli všichni spokojeni. V tom všem se soubor snaží o uměleckou autentičnost a odolává vlastním nástrahám, mindrákům a hereckým i autorským komplexům. Divák je tak svědkem obtížně se rodící divadelní komedie, vidí, jak a s jakými problémy se zkouší, což vytváří vtipný a ironický mix divadelního třeštění.

Herci už před blížící se premiérou neskrývali obavy z toho, jak divák hru přijme a hlavně jak oni obstojí před karlovarským publikem sedm let hýčkaným dovezenými kusy renomovaných českých divadel. Na recenze je času dost. Dnes lze napsat, že premiéra se povedla, i když nervozita byla především z počátku představení všudypřítomná. Pokud se ale chcete pobavit, na Divadelní komedii zajděte. V Karlových Varech je v poslední době nutné brát všechno s humorem a nadhledem a o tom Divadelní komedie je. A bude se znovu hrát už dnes nebo 1. a 9. října.