Deset dní před Ježíškem si Karlovaráci mohou užít Vánoce v jazzovém rytmu. Adventní koncert „Jazzové Vánoce“, na kterém se představí dvě kapely ZŠ a ZUŠ Rybáře, se koná v úterý 14. prosince od devatenácti v karlovarském Městském divadle.

Koncert otevřou Swingdows s programem Swingadvent. Kapela je sestavená z rytmiky, absolventů ZŠ a ZUŠ Rybáře, kteří od letoška studují na pražských konzervatořích, a z pěveckého kvartetu, který ve škole pracuje pravidelně jako sbor. Soubor, který vede Jindřich Volf starší, přednese tucet vánočních koled z celého světa v neotřelých aranžmá, poslední dvě skladby pak společně s dechovou sekcí (M. Šoltész, R. Volf, M. Krajíc, J. Vacula).

Ve druhé části večera se pak na pódiu představí big band Gringos vedený Milanem Krajícem. V programu Jazzadvent společně s pěveckým sborem přednesou české koledy v úpravách Milana Svobody a Kryštofa Marka. Zpěv obstará zhruba dvanáctičlenný příležitostný sbor žáků a absolventů ZŠ a ZUŠ a Petra Brabencová, která ostatně zazpívá i se Swingdows.

Koncert začíná už v 19.00 hodin, tedy o půl hodiny dříve, než je uvedeno na plakátu!!