Finálový večer je na programu v pátek 19. listopadu v Malém sále hotelu Thermal.

Karlovarský hlas je pěvecká soutěž pro mládež a dospělé od 15 do 30 let. Je to jediná soutěž moderního populárního zpěvu v Karlových Varech a okolí. Vyhráli ji například Zbyněk Drda a Bára Zemanová, finalisté soutěže Česko hledá SuperStar.

Semifinálové kolo se odehrává vždy začátkem října v aule ZŠ a ZUŠ v Rybářích. Finále pak o měsíc později v karlovarském hotelu Thermal. Finálový večer je rozdělen na dvě části. V té první zpívá zpěvák na hudební podklad, nebo se sám doprovází. V druhé části večera zpívají zpěváci za doprovodu živé kapely.

V letošním finále je osm zpěváků a v porotě vždy zasednou dlouholetí hudebníci z Karlovarska, popřípadě z Prahy. V letošním roce jsou jimi Jiří Špidra, Iva Marešová, Jarmila Chaloupková, Karel Šimadl, Zbyněk Drda, který bude zároveň hostem večera. Pauzu v rozhodování poroty vyplní pěvecký kvartet Swingdows za doprovodu kapely KRB.

Večerem už několik let provází moderátorská dvojice Štěpánka Steinová a Míra „Dědek“ Zábranský. Z této soutěže vzešli vynikající zpěváci. Řada finalistů z předešlých ročníků je v současné době studenty konzervatoří po celé republice v oboru zpěv. Soutěž Karlovarský hlas slouží nejen k hledání nových talentů, ale především k jejich rozvoji.

Finálový večer v Malém sále hotelu Thermal začíná v 19 hodin. Všichni jste srdečně zváni.

(šs, red)