Sopranistka Jana Sibera, tenorista Kolja Višňakov a dirigent František Drs se představí na mimořádném koncertě Karlovarského symfonického orchestru, který nabídne nejslavnější operní árie. Tento koncert není součástí předplatitelských řad.

V programu zazní předehry a árie z Mozartovy Kouzelné flétny, Verdiho Rigoletta, Trubadúra a La traviaty, Pucinniho Toscy a Turandot, Leoncavallovy opery I Pagliaci, Offenbachových Hoffmannových povídek, Donizettiho Náměsíčné, Belliniho Normy a Delibesovy Lakmé.

Sopranistka Jana Sibera působí jako sólistka Státní opery Praha, od roku 2000 pravidelně hostuje v Národním divadle v Praze. Absolvovala několik turné po Japonsku, Koreji a Francii. Spolupracuje s mnoha významnými orchestry a dirigenty. Je finalistkou mezinárodní pěvecké soutěže Debüt in Meran v Itálii. Na jaře 2008 byla finalistkou mezinárodní pěvecké soutěže Barbary Hendricks ve Štrasburku.

Tenorista Nikolaj Višňakov pochází ze Sibiře, spolupracuje se Státní operou Praha, kde vytvořil celou řadu hlavních rolí. Z řady turné absolvoval také koncertní turné s Berlínskou filharmonií a jako sólista vystupuje po celém světě.

Velice známý dirigent František Drs je ve stálém angažmá u Státní opery Praha. Dlouhá léta byl jako houslista koncertním mistrem operního orchestru Divadla J. K. Tyla v Plzni. Drs pravidelně spolupracuje prakticky se všemi českými symfonickými orchestry. Ve svém repertoáru má přes padesát titulů českého a světového operního a baletního repertoáru, díla z oblasti symfonické a oratorní tvorby i nahrávky pro Český rozhlas a televizi, převážně z oblasti soudobé tvorby. Od roku 2003 je dirigentem Komorního orchestru Národního divadla v Praze. Během své spolupráce s významnými komorními sdruženími absolvoval mnoho koncertů téměř ve všech evropských zemích i v zámoří.

Koncert se uskuteční zítra v Lázních III, začátek je v 19.30 hodin.

(lh)