„První a letošní ročník, to se nedá srovnat," řekl hned na začátku jeden z organizátorů Antonín Střížek. „Už od začátku jsme to brali jako festival pro všechny a nejen jako soukromou akci. A místo dřívějších stovek se tu nyní za víkend prostřídají tisíce návštěvníků," dodal Střížek.

Opět se můžete těšit na téměř 60 kapel a hudebních projektů, desítky DJs a tunu doprovodného programu v čele s výstavami a promítáním filmů. „Letošním největším hudebním tahákem budou bezpochyby Prago Union. Dorazí však i několik kapel ze zahraničí. A to nejen z Evropy, ale třeba i ze Spojených států," dodal organizátor.

Jako každý rok, i letos je vstupné na tento prodloužený víkend dobrovolné. „Neradi bychom ale, aby si lidé mysleli, že dobrovolné rovná se zadarmo. Nicméně apelujeme na všechny návštěvníky, aby přispěli alespoň minimální doporučenou částkou. Ta, dle nás, je 250 korun," řekl Střížek.

Povaleč je na vstupném závislý a vedle výdělku z barů jde o zásadní položku v rozpočtu festivalu, bez kterého by nemohl existovat.

„Jako každý rok dle výše příspěvku přidělujeme zvláštní pásku, případně i poukazy na drinky zdarma. Letos ke každému vstupu udělíme i zvláštní titul," uvedl organizátor. Proto bude možné v zahradách ve Valči potkat nižší šlechtu či arcivévodkyni von Povaleč. „Vstup do areálu je možný od čtvrtka nonstop až do pondělí. Můžete tedy v klidu přijet dříve a odjet, až se do sytosti vyspíte," uzavřel organizátor.