Nadčasový hudební projekt Vivaldianno – jarní turné 2011 mohou diváci vidět už ve čtvrtek v karlovarském Thermalu. Akce začíná ve 20 hodin.
Klasikou odkojený houslový virtuos Jaroslav Svěcený a rockový klavírista i skladatel Michal Dvořák, zakládající člen skupiny Lucie, nejslavnější české hudební formace konce 20. a začátku 21. století, se s obrovskou vervou pustili do multižánrového projektu, kterým chtějí oslovovat posluchače napříč generacemi i styly.

Začali si “hrát” a experimentovat se zvuky klasických, etnických i elektronických nástrojů. Oslovili legendárního kytaristu Radima Hladíka, špičkové pražské orchestrální hráče, pěvecký sbor, světově proslulého hráče na didgeridoo Ondřeje Smeykala, vynikajícího interpreta na indický nástroj sitar Ladislava Broma, dalšího kytaristu a aranžéra v jedné osobě Jiřího Janoucha, bolivijského indiána z Chochabamby hrajícího na charangu (malá desetistrunná kytara), sampoňu (velká bambusová Panova flétna) a kenu (domorodý dechový instrument), Miloše Vacíka, ovládajícího bravurně perkuse (na jejich albu zní darbuka, djembe, surdo, caxixi, apito, congo, bata, talking drum a udu neboli ibodram, který vypadá jako děravá váza), a začali pracovat.

Při poslechu si představte, že jste právě na výstavě nádherných obrazů - jsou staré? Nové? Nebo obojí? Nejdříve si je prohlédněte (poslechněte) jako jeden velký celek. Potom se vraťte na začátek a soustřeďte se na detaily. Jedině tak odhalíte bohatství zvané Vivaldianno.

Pokud jste s námi navíc soutěžili a správně odpověděli, že Michal Dvořák nespolupracoval se skupinou Kabát, dostali jste se do losování o dvě vstupenky na čtvrteční akci.

Jména výherců:

Radek Kovář, K. Vary
Patrik Slabý, K. Vary
M. Svorová, K. Vary
K. Juránek, Loket
Václav Svoboda
J. Wirterlová, K. Vary
B. Kováčová, K. Vary
Rudolf Eliáš, Ostrov
Jana Florová, K. Vary
Zuzana Málková, Chodov

Vstupenky si vyzvedněte v redakci Karlovarského deníku (T.G.M. 32, K. Vary).