Karolína, dcera flétnistky KSO Michaely Petrové, provede Koncert pro klavir a orchestr a moll největšího norského skladatele Edvarda Griega.

„S Karlovarským symfonickým orchestrem jsem vystupovala již v minulých sezónách. Poprvé s Druhým klavírním koncertem Sergeje Rachmaninova a v roce 2016 s Čajkovského Klavírním koncertem č. 1 b moll,“ říká jedenadvacetiletá klavíristka. Na klavír začala hrát v pěti letech v ZUŠ Šmeralova v Karlových Varech pod vedením Renaty Pitrové. S orchestrem vystupovala poprvé v deseti letech. Studuje na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze a nyní je na roční stáži na Universität der Künste v Berlíně.

Přes své mládí je Karolína Františová laureátkou řady mezinárodních soutěží, spolupracovala s Českým rozhlasem, Slovenským rozhlasem a vystoupila na českých festivalech. Vedle sólové dráhy se věnuje komorní hudbě v klavírním triu Incendio. „Loni jsem s triem získali 1. cenu na Gianni Bergamo Classic Music Awards ve švýcarském Luganu. Po tomto úspěchu nás pozvali na konkurz do organizace ECMA, která pro vybrané soubory pořádá během roku několik týdenních mistrovských kurzů a koncertů po Evropě,“ dodává Karolína.

(lev)