Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajská knihovna spolupracuje na projektu Bezpečně v online prostředí

Karlovarský kraj - V dnešní době moderních informačních technologií je více než důležité uvědomit si také rizika, která jejich používání přináší. Bezpečné chování na sociálních sítích, ochrana a zabezpečení počítače či chytrého telefonu nebo kyberšikana. Krajská knihovna Karlovy Vary se proto se svými partnery spolkem Biblio Karlovy Vary a Krajským ředitelstvím Policie ČR pustilo do osvěty v této oblasti.

16.7.2016
SDÍLEJ:

POZNATKY A NÁVODY vyplývající z realizovaných kurzů byly shrnuty v této brožuře, která byla v rámci projektu vydána a je k sehnání v knihovnách po celém kraji.Foto: Foto KKKV

„Ohroženými skupinami v online prostředí nejsou, jak se může zdát, jen děti a dospívající, ale také například senioři. Ovšem osvěta je potřebná i pro další skupiny obyvatel a proto je projekt, na kterém spolupracujeme, určen nejširší veřejnosti Karlovarského kraje," uvedl ředitel krajské knihovny Vratislav Emler.

V rámci projektu byly již například realizovány odborné přednášky pro žáky základních škol, které se soustředily na témata kyberšikany a bezpečného pohybu v online prostředí především na sociálních sítích. Přednášek se zúčastnilo celkem 306 dětí ze ZŠ Konečná Karlovy Vary a ZŠ Dalovice. Lektorem všech přednášek byl specialista Policie ČR na kyberkriminalitu Roman Kohout.

Pro dospělou veřejnost proběhl obsáhlejší kurz s názvem „Bezpečnost v online prostředí" v jarních měsících. Celkem 45 účastníků si vyslechlo přednášky Romana Kohouta například o internetovém nebezpečí, jak ochránit svůj osobní počítač či chytrý telefon, o bezpečném chování na sociálních sítích, kyberšikaně a podobně. Kurz byl doplněn ještě informacemi o psychologických dopadech kybernetické kriminality na její oběti. Tuto část kurz lektorsky vedl klinický psycholog Mgr. Radek Karchňák.

Všechny poznatky a závěry vyplývající z realizovaných kurzů a také návody a podněty pro správné chování v online prostředí byly shrnuty v brožuře „Bezpečnost v online prostředí", která byla v rámci projektu vydána. Jejími autory jsou lektoři kurzu Roman Kohout a Radek Karchňák a je zájemcům k dispozici nejen zdarma v Krajské knihovně Karlovy Vary a v elektronické podobě také na jejím webu, ale mimovarští si ji mohou po prázdninách vypůjčit ve svých knihovnách, kam bude distribuována. Jedná se celkem o 120 profesionálních i neprofesionálních knihoven v rámci celého Karlovarského kraje.

Michaela Němcová

Autor: Redakce

16.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Naši prvňáčci ze Základní školy v Dalovicích

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení