V plném počtu, i s nedávno hospitalizovaným zpěvákem Tomášem Varteckým, nastoupí v sobotu na scéně Clubu Na Rampě.

Kapela Kurtizány z 25. avenue se se svým novým albem vydala na cestu po českých klubech a neopomněla ani ty v západních Čechách. V roli předkapely se představí formace Imodium, která má v Mariánských Lázních již početnou fanouškovskou základnu, a místní energická skupina Born in Pripyat.

„Trojkoncerty jako je tento obvykle navštíví barvitá směsice hudebních nadšenců a každý si tam přijde na své,“ říká optimisticky pořadatel koncertu Roman Juřica.

Kapela Kurtizány z 25. avenue je kromě svého názvu zajímavá také obměnami svého složení. Po tom, co zpěvák Simon opustil bubeníka Vikinga a kytaristu Tomáše Varteckého, by mohli fanoušci očekávat definitivní zánik kapely. Ta ale do svého čela a k mikrofonu postavila Tomáše Varteckého, známého také z kapel Lucie a Wanastovi Vjecy, a oznámila návrat na českou scénu a přijetí nového baskytaristy Isthwana. Ten však skupinu na konci první společné festivalové sezony také opouští. Ani to muzikanty neodradí a přijímají mezi sebe na místo baskytaristy Janíka Ruppicha a na místo druhé kytary Kanyho.

V této sestavě můžete kapelu slyšet na právě probíhajícím turné po České republice, které sice bylo ohroženo zdravotním stavem zpěváka Varteckého, ale po krátké prodlevě pokračuje. „Tentokrát se jedná o kapely zvučných jmen a zajímavého repertoáru. Očekáváme tedy vydařený večírek a spokojenost návštěvníků,“ dodává Juřica.

(rj)