Po delší pauze se aktivisté rozhodli, že benefiční koncert zopakují. Zatímco ten v roce 2006 se konal v létě v kempu Březová, ten letošní bude už na jaře. První koncerty se uskuteční v Lázních I už příští víkend.

„První ze série čtyř benefičních festivalů pro letošní rok se uskuteční v Lázních I. Na scéně se ten večer budou střídat karlovarští OSK a Liwid. Půjde o jejich první veřejné vystoupení v nové sestavě! Dále se lidem v Lázních I představí sokolovští Těžko soudit motýla a velezajímaví pražští hosté Sunflower Caravan. Jedná se o instrumentální trio – bubny, basa, piano. Tuto kapelu můžeme vřele doporučit,“ říká organizátor Ján Porada, který je zároveň zpěvákem skupiny Liwid, jenž akci pořádá s manželi Zapletalovými.

Vyjma skupiny Sunflower Caravan hrají ostatní bez nároku na honorář.

„Zatím pomáháme formou veřejných sbírek, jelikož nadace je teprve u svého zrodu. Vybrané peníze jsou vždy předány zástupcům Fakultní nemocnice U Apolináře v Praze. Velkou zásluhu na této skvělé myšlence, jak pomoci dětem, které se rodí za pomoci inkubátorů, mají manželé Zapletalovi, kteří si podobnou zkušeností také prošli,“ vysvětluje Porada.

Rock fest začíná už příští pátek v 19,30. Součástí celé akce bude také zmíněná veřejná sbírka pro nadaci Dětičky z krabičky a výstava fotografií dětí, které se rodí za pomoci inkubátorů.

Koncert je pořádán za podpory karlovarského magistrátu a Karlovarského kraje. Bližší informace o kapelách zájemci najdou www.bandzone.cz/názevkapely.