„Je to pro nás velká čest stát na pódiu vedle Michala Prokopa. On i kapela Framus 5 pro mě byli velkým vzorem,“ uvedl Miloslav Froněk, frontman karlovarských bluesmanů.

Bernard Blues Band existuje dva roky. Jeho hráči mají za sebou už řadu koncertů a účastí na různých festivalech. Ve stadiu zrodu je v těchto dnech první CD kapely, doslova nabité klasickými bluesovými hity.

Hlavní hvězdou večera však bezesporu bude Michal Prokop a Framus 5. „V říjnu a listopadu jedeme šňůru asi deseti koncertů. Vystoupení pracovně nazýváme Pořád to jde. Mapuje historii tvorby Michala Prokopa od konce šedesátých let až po současnost,“ prozradil před sobotním koncertem David Gaydečka, manažer Michala Prokopa.

Dvouapůlhodinové vystoupení legendy české rockové muziky je rozdělené do dvou bloků. Posluchači se dočkají šlágrů z řady desek, mimo jiné z Města R a Koleje Yesterday. Ve druhém bloku písniček se pak Framus 5 vrátí zpět do šedesátých let.

Fanoušci rockové muziky se mohou v listopadu těšit ještě na jednu libůstku. V sobotu 29. listopadu se v Lidovém domě s největší pravděpodobností uskuteční akce nazvaná Rocková pípa.

„Je to pravidelný sobotní pořad vysílaný na vlnách rádia Beat, které se konečně dostalo i do éteru Karlovarského kraje,“ naznačil Vladimír Suchan, organizátor akce. „Vstup je zdarma. Připravený je poslech klasických oldies rockových hitů a na závěr vystoupí karlovarská kapela Proměny,“ doplnil Suchan.