Zásadní podíl na ní má ZŠ a ZUŠ ve Šmeralově ulici, která poskytla prostory své galerie Duhová paleta, další dvě školy jsou zahraniční.

Umělecká škola Hofských symfoniků byla založena v roce 1982 jako zvláštní oddělení hudební školy patřící k symfonickému orchestru bavorského města Hofu. Její studenti se v Duhové paletě představují výběrem prací ze dvou rozdílných cyklů. V cyklu „Kulatá věc“ rozvíjejí variace na základní geometrické formy koule a kruhu pod vedením diplomovaného designéra Benda Rösslera děti, zatímco dospělí z kurzů Ingrid Zapfové si pro svůj cyklus „Vlak za vlakem“ zvolili prostředí železnice a nádraží.

Soukromá základní umělecká škola v Popradu na Slovensku spolupracuje s karlovarskou školou už dva roky. Její žáci se zúčastnili výtvarného kurzu v Karlových Varech, karlovarští zas kreslili, malovali a fotografovali v Tatrách a zatím poslední reciproční akcí byl koncert Dětského symfonického orchestru ZŠ a ZUŠ Rybáře, který pod vedením Miloše Boka provedl loni v prosinci v Popradu Rybovu Českou mši vánoční.

Soubor, kterým se popradské děti představují v Duhové paletě, patří k tomu nejlepšímu, co jsme zde v posledních letech viděli. Na široce koncipovaném projektu „Andělé“ pracovaly děti od předškolního věku až po dospívající mládež a výsledkem je série obrazů, jejichž společným motivem jsou andělé. Najdeme je zde ve všech možných podobách, od dětsky naivních až po parafráze klasických duchovních témat Nanebevzetí či Zvěstování.

Výstava, která rozhodně stojí za vidění, bude v galerii Duhová paleta otevřena až do 21. ledna.