Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Karlových Varech se setkají folklorní soubory

Karlovy Vary – Už po čtrnácté se v Karlových Varech setkají folklorní soubory z Čech, Slezska a zahraničí. Uskuteční se zde tradiční Karlovarský folklorní festival.

1.9.2009
SDÍLEJ:

Už po čtrnácté se v Karlových Varech setkají folklorní soubory z Čech, Slezska a zahraničí. Uskuteční se zde tradiční Karlovarský folklorní festival.Foto: Dagmar Svobodová

Festival si za dobu své dlouholeté existence získal celou řadu příznivců z řad místních obyvatel, lázeňských hostů, a také folklorních souborů z domova a zahraničí. Av této tradici hodlá pokračovat i tento ročník. Jeho pořadatelem je Soubor písní a tanců Dyleň z Karlových Varů, který ho organizuje vždy začátkem měsíce září.

Karlovarský folklorní festival začíná už tento čtvrtek, 3. září, Festivalovým předvečerem, který se uskuteční od 19:30 v Jáchymově. Představí se naněmsoubory z Konga, Uzbekistánu, Rumunska, Švédska a Slovenska.

V pátek budou moci návštěvníci zavítat na Jarmark lidových řemesel, který se uskuteční v Karlových Varech na prostranství před lázeňským hotelem Thermal. Řada souborů se už v pátek představí na festivalové scéně před Grandhotelem Pupp a lázeňským hotelem Thermal. Od 18:30 se v Poštovním dvoře uskuteční Česko-slovenská folklorní show.

V sobotu se hraje a tančí na scéně před GH Pupp, lázeňských kolonádách a na prostranství před LH Thermal. V 11:00 se na Puškinově stezce uskuteční slavnostní odhalení pamětní desky rumunskému lékaři. Od 14:00 začíná v muzeu Zlatý klíč Hudební dostaveníčko, což je pořad lidových muzik okořeněný historií Karlových Varů v podání Dr. Stanislava Burachoviče. V 16:00 hodin se městem vydá Slavnostní krojovaný průvod všech účinkujících souborů. Slavnostní Galaprogram proběhne již tradičně ve Velkém sále LH Thermal. Jeho začátek je v 19:30.

V neděli je pro zúčastněné soubory a návštěvníky festivalu připraven v 9:30 Ranní přípitek u pramene. Poté se bude hrát a zpívat na přilehlých kolonádách. Odpolední program se přesune do Poštovního dvora a Lokte. V Poštovním dvoře proběhne od 14:00 hodin oblíbená Taneční veselice. Mezinárodní folklorní odpoledne, které se koná od 14:30 v přírodním amfiteátru pod hradem Loket, se také bude těšit na své diváky.

Na letošní Karlovarský folklorní festival přijaly pozvání soubory z Uzbekistánu, Konga, Švédska, Slovenska a Rumunska. Na festivalu vystoupí také řada renomovaných souborů z Čech a Slezska. Domácí scénu bude jako vždy reprezentovat Soubor písní a tanců Dyleň. Nabídka festivalu je opět hodně pestrá, proto věřím, že si vybere i ten nejnáročnější divák.

Další informace najdete na internetových stránkách www.dylen.cz.

Dagmar Svobodová

1.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti. Volit sem přišla i hejtmanka Jana Vildumetzová a ministr dopravy Dan Ťok.

Volební účast je zatím průměrná

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Karlovarský kraj – Pacienti v nemocnicích, senioři v Domovech důchodců, lidé, kteří mají adresu na magistrátu i vězňové, ti všichni, stejně jako ostatní voliči starší osmnácti let mohou v probíhajících volbách do Parlamentu České republiky volit.

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Jak zajišťuje městská policie bezpečnost občanů a jejich hlasů během voleb?

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

V Karlových Varech odvolili favorité voleb, hejtmanka Vildumetzová i ministr Ťok

Karlovy Vary - /FOTO, VIDEO/ Poměrně značný zájem je o volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v krajském městě Karlovy Vary.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení