Galerie Duhová paleta v Rybářích pokračuje i o prázdninách ve svém prioritním programu prezentace děl žáků a studentů uměleckých škol. V červenci zde můžete vidět výběr z prací dvou studentek Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Karlovaračka Hana Jásková (*1988) získala základní výtvarné dovednosti v drahovické ZUŠce, kam docházela v letech 1994 – 2003, a pokračovala pak na Střední škole keramické, kde v letech 2003 – 2007 úspěšně absolvovala obor dekorace porcelánu. Během prvního roku studia na UJEP stihla i účast na ústeckých výtvarných dílnách KALAHA, FIMO, Grafiti a Malba na porcelán a na společné výstavě Memoriál pana Proška v ústeckém klubu Apollo. V malbě se zabývá experimenty s nemalířskými materiály, jako jsou například čokoláda, gumové bonbony a želatina, v kresbě se inspiruje pracemi Jiřího Kubového, Adrieny Šimotové a Jiřího Johna.

„Jako rodačka z Karlových Varů jsem dostala od vedoucí galerie Duhová paleta paní Machkové nabídku, uspořádat zde vlastní výstavu, a nabídla jsem teda prostor i Tereze, se kterou jsme se poznaly na studiích v Ústí. Na tématu výstavy jsme se shodly, název „Odvrácená strana“ vyplynul z okolností, které v tu dobu nepříliš kladně ovlivňovaly náš život. V mém případě to je třeba pocit, který ve mně vyvolávají Rusové, kteří se zabydleli v Karlových Varech,“ přiblížila genezi výstavy Hana Jásková.

Její o čtvrt roku starší spolužačka a spoluvystavující Tereza Procházková získala základní výtvarné vzdělání v Dobříši, kde v roce 2007 maturovala na Gymnáziu Karla Čapka a kde se také prvně představila veřejnosti na výstavách v rámci Výtvarné dílny Zahrada a III. Salonu dobříšských výtvarníků.

Výstava v Duhové paletě je jejich prvním „samostatným počinem“ přinášejícím zajímavý pohled na situace a věci kolem nás i na nové možnosti zpracování ne zcela tradičních materiálů.

Výstava Odvrácená strana bude v galerii Duhová paleta otevřena až do 23. července.