Pořadatelé výstavy zvou návštěvníky slovy: „Pokud vám bílé nebo šedivé odstíny, které nás právě teď obklopují, připadají fádní a trochu smutné, přijďte se potěšit barvami. Pokud se vám současný svět zdá málo zajímavý, přijďte se pobavit fantazijním světem roztodivných tvarů, postav a příběhů. Pokud vás otrávil konzumní vánoční mumraj, přijďte se ponořit do duchovních rozměrů malířových pláten. Pokud máte pocit, že jste unaveni, znechuceni nebo jinak nenaloženi, přijďte se nabít pozitivní energií a optimismem.“

Nejen toto nabízí nevšední výstava obrazů a sochařských děl Aleše Lamra (*1943). Umělec je výrazným solitérem, který se vyznačuje originalitou na první pohled nezaměnitelného autorského rukopisu. Ať už jsou jeho obrazy jako v počátcích hravé a groteskní, nebo více abstraktní a symbolické, nebo dokonce otvírají brány do mikrosvětů i makrosvětů, vždy je pro ně charakteristická barevnost a pozitivní energie.

Jasné, čisté barvy, z tmavých ploch zářící gejzíry duhových odstínů, to vše obdivuhodně prozařuje právě probíhající zimu kolem nás.

Zážitková dílna

Pro návštěvníky, kteří by si výstavu rádi užili bezprostředně a zkusili si také vlastní jednoduchou výtvarnou tvorbu, je v rámci derniéry výstavy připravena další zážitková dílna pro dospělé. Pokud se nebojíte, že se ušpiníte barvami, jste v sobotu 10. ledna od 14 hodin zváni do karlovarské Galerie umění na tříhodinovou tvůrčí dílnu. Pokud si chcete výstavu „jen“ prohlédnout, máte možnost do neděle 11. ledna, otevírací doba je 9.30–12.00 hodin a 13.00–17.00 hodin.

(red)