Koncert se sice konal, ale zpěvačce Haně Zagorové se udělalo špatně a na poslední chvíli se publiku omluvila a nevystoupila.

„Jako host koncertu měl vystoupit Petr Rezek, ovšem zřejmě mimo plán zpíval zhruba hodinu s kapelou Miloše Nopa. Následovala přestávka, po které vstoupila na jeviště Hana Zagorová a oznámila, že ztratila hlas a koncert se přesouvá na 22. a 23. června,“ říká návštěvnice Lucie Hasilová.

„Chápu, že se to může stát, ale celý způsob řešení se mi zdá nesolidní, jelikož to nebylo oznámeno na začátku a koncert nebyl zrušen ani přesunut. Za vstupenku na koncert Hany Zagorové jsem zaplatila 590 korun a zpěvačku jsem viděla pět minut. Paní ředitelka divadla nám po zrušení části koncertu oznámila, že si můžeme za polovinu této částky koupit lístek na červnový termín. Zaplatila bych tedy částku 590 plus 295 korun, což se mi samozřejmě nelíbí. Červnový termín bych měla mít zadarmo,“ dodala návštěvnice.

Podle ředitelky divadla Dany Neumannové podobných stížností příliš nebylo. „Paní Hana Zagorová skutečně nemohla vystoupit, protože při první půli koncertu, kterou zpíval Petr Rezek, zjistila, že má náhlou hlasovou indispozici. Zkusila tedy první písničku a zjistila, že to vážně nepůjde. Podle reakcí lidí bylo vidět, že ji chápou a indispozici přijali. Hana Zagorová pak zrušila i koncerty na dva týdny dopředu. Jinak to není tak, že by pan Rezek zpíval první půlku náhodou, mají to tak při společných koncertech normálně,“ konstatovala ředitelka.

Podle ní divadlo i několika lidem vrátilo za koncert vstupné. „Šlo o dva lázeňské hosty, kteří už tento týden odjíždějí, a proto nemohli na náhradní koncert. Těm jsme vrátili na požádání vstupné za celý koncert,“ řekla Neumannová.

O tom, že by měli návštěvníci tohoto koncertu vstupné na červnové termíny zdarma, však podle ní divadlo neuvažuje. „Lidé v úterý polovinu koncertu viděli. Účinkoval Petr Rezek i celý orchestr Hany Zagorové, takže viděli to, co je normálně v dramaturgii první části koncertu. Máme pro ně tedy nabídku, že mohou na ty náhradní přijít s padesátiprocentní slevou. Rozhodně nebylo úmyslem někoho šidit nebo okrádat. Zpěvačka však opravdu zpívat nemohla. Lidé to chápali a zatleskali,“ dodala Neumannová.

Její tvrzení dokazuje i to, že zpěvačka zůstala v divadle celou dobu. „Ještě na zvukové zkoušce jí šlo zpívat normálně, indispozici zjistila až při koncertu. Hana Zagorová však na představení zůstala a poté ještě rozdávala lidem autogramy a věnovala se jim,“ dodala ředitelka.