Jazzový svátek začíná ve středu. Velkým lákadlem letošního festivalu je jeden z nejlepších bubeníků světa Horacio „El Negro” Hernandez se svým latinskoamerickým projektem Italuba. Informoval o tom ředitel festivalu Milan Krajíc.

Letošní ročník mezinárodního jazzového festivalu bude dramaturgicky zaměřen na moderní jazz a jeho fúzi s jinými žánry hudby, za účasti muzikantů z celého světa. Součástí festivalu jsou také volně přístupné koncerty na Vřídelní kolonádě. Festival končí v neděli.

PROGRAM JAZZFESTU KARLOVY VARY

20. - 23. 10. Vřídelní kolonáda – začátek 16 hodin

big band Gringos
M.K. Collective
Swingdows
Jazz KVé

22. 10. Divadlo Husovka – od 19.30 hodin

M.K. Collective – Nově vzniklý projekt Milana Krajíce, který se představí premiérově s novým originálním programem. Autoři Milan Krajíc, Milan Krajíc jun. a František Nedvěd.

Atarés (Cuba/Rus/CZ)
Skupina se orientuje zejména na latinskoamerickou hudbu jak v tradičním provedení, tak s příměsí jazzu, funku a reggae. Koncertní vystoupení se nesou v duchu dobré nálady, tance a zpěvu.

23. 10. Thermal – od 19 hodin

Los Quemados (CZ)
Kapela založená v roce 2008, hrající moderní crossover nebo fusion, se stala na pražské jazzové scéně rychle oblíbenou. Repertoár Los Guemados tvoří převážně vlastní skladby, které složil basista Filip Spálený a saxofonista Jakub Doležal.

The Beadbeat (CZ)
Přestože jejich počáteční hudební styl měl kořeny v rock and rollu 70. let a domácím soudobém jazzu, vyzkoušela kapela The Beadbeat mnoho různých žánrů od Tin Pan Alley až po psychadelický rock.

Horacio „El Negro“ Hernandez (USA)
Na letošním ročníku jazzfestu bude k vidění muzikantská sestava Italubaprojektu, jehož lídrem je Horacio El Negro Hernandez - bubenická hvězda latinskoamerické hudby a několikanásobný držitel ceny Grammy. Jako jedinečného muzikanta si ho ke spolupráci přizvali ti nejlepší ze světové hudební scény (Carlos Santana, Michel Camilo, Roy Hargrove, Paquito „D“ Rivera, Gonzalo Rubalcaba).

23. 10. Panasonic – od 23 hodin

Jazz KVé - jamsession

24. 10. Kostel sv. Anny, Sedlec u Karlových Varů – od 17 hodin

Severočeská filharmonie Teplice
M. Bok: Svatováclavská intráda pro žestě, tympány a varhany
M. Bok: Večerní mariánská píseň pro mezzosoprán a orchestr
J. G. Páleníček: Malá symfonie
J. Novák: Arianna, rocková svita