Populární hardrocková formace Coda má za sebou povedenou oslavu 25. výročí, ale aktivita rockerů zdaleka nekončí. Na sobotu 22. května přichystala kapela svým fanouškům křest novinkového alba nazvaného s lehkou ironií a humorem Hardrock Dinosaur.

Skupina nahrávku, na které se nachází sedm písniček vlastní tvorby, pokřtí v karlovarské restauraci Meteor. U křtu bývá vždy důležitá role kmotrů. Té se zhostí Jaromír Tůma z rádia Beat, Béďa Ziegler z Uriah Heep Revivalu a v neposlední řadě zpěvák, kytarista a producent Miloš Dodo Doležal (ex–Vitacit).

„Coda u mě ve studiu točila většinu svých alb, takže mám k této kapele vřelý a přátelský vztah. Ostatně se mi jejich muzika dost líbila i ještě v dobách před revolucí a fandil jsem jim,“ řekl o kapele Coda Miloš Dodo Doležal.

V rámci koncertu zahrají také dvě další kapely a těmi bude už zmíněný Uriah Heep Revival, který patří mezi jeden z nejuznávanějších revivalů britské legendy a posluchači si cení výborných hráčských výkonů a také zpěvu Bédi Zieglera, kterému se vždy daří najít hlasové charisma původního zpěváka Uriah Heep Davida Byrona.

Další akvizicí večera bude bluesrockové trio Dlouhej Kouř, které přijede z Rakovníka a ukáže, že i ve třech se dá udělat pořádná porce rockové muziky.

Coda už se na všechny návštěvníky sobotního koncertu moc těší. „Nové CD je nahrávkou, se kterou jsme velmi spokojeni a doufáme, že se bude líbit i posluchačům,“ říká klávesista a zakladatel skupiny Martin Uxa, kterého v sestavě doplňují Honza Haško – zpěv, Karel Idlbek – kytara, Robert Brácha Šobin – basa a Vojta Milko – bicí.