V tom se rozhodne mezi vítězi všech osmi základních kol o čtyřech postupujících do živého finále, které se uskuteční 19. prosince v Kinokavárně Alfa v Sokolově. Kapela Plewel, která skončila na druhém místě, bude nasazena ještě jednou, a to do závěrečného základního kola, které proběhne v září 2009.

Ve čtvrtém kole se představí začínající hudební skupina Fall of Endless Decade (Chodov) Kalibr (Karlovy Vary) a Dependence (Sokolov) Hlasovat můžete od 2. června do 25.června.

Konečný vítěz hitparády KVRM 2009 bude odměněn natočením singlu ve studiu Free Records Karlovy Vary, zajistí si přímý postup do soutěže Múza 2010, účast na Festival bez hvězd 2010, koncert v rámci pořadatelské Agentury Vlny, nákup v hudebninách Ego Music, rozhovor pro Český rozhlas Karlovy Vary a na internetových stránkách Karlovarské rockové mapy. Deník, jako mediální partner soutěže, zajistí publicitu KVRM a přinese rozhovor s vítězi semifinálových kol.

Ve finálovém večeru zasedne porota ve složení Petr Gardner, František Volf, Vladislav Suchan, Růžena Válková, Ladislav Duchoň a Richard Kocourek, kteří rozhodnou o celkovém vítězi hitparády KVRM 2009.