Petr Spálený se hudbě věnuje od roku 1967, kdy přijal nabídku Jiřího Štaidla na angažmá v tehdejším hudebním divadle Apollo. S kapelou Apollobeat (později Apollo) koncertoval a nahrával nepřetržitě 20 let. Od roku 2001 koncertuje s kapelou Apollo Band ve složení Stanislav Jelínek, Fredy Bittner, Pavel Krejča, Vladimír Bár, Tomáš Zahradnický a Jiří Jirsa.

Petr Spálený spolupracoval také s Divadlem Jiřího Grossmanna. Psal hudbu k televizním pořadům divadla „Zajíc v pytli“. V roce 1990 založil gramofonovou firmu, vydavatelství a nakladatelství Apollo Records Comp.

Životní partnerka Petra Spáleného Miluška Voborníková začala svou kariéru v divadle Semafor, když v osmnácti letech vyhrála konkurz na zpěvačku. Vystupovala v divadelních, televizních i zájezdových pořadech Semaforu s Jiřím Grossmannem, Miloslavem Šimkem, Jiřím Suchým, Jiřím Šlitrem a dalšími umělci. Po vzniku Divadla Jiřího Grossmanna se stala jeho členkou. Už od roku 1972 ale vystupovala s Petrem Spáleným a Apollobeatem. Umisťovala se na předních místech ankety Zlatý slavík, v roce 1971 získala cenu novinářů na festivalu v polských Sopotech.

Z předcházejících řádek je jasné, že se správná odpověď na soutěžní otázku ukrývala pod písmenem B. Partnerkou Petra Spáleného je nejen na pódiu Miluška Voborníková.

Na dvě vstupenky na sobotní koncert Petra Spáleného, skupiny Apollo Band a Milušky Voborníkové se tak mohou těšit Jaroslava Raunerová z Karlových Varů a Martin Roušal z Karlových Varů. Vstupenky pro výherce budou připravené u vchodu do Lidového domu.