V koncertním sále Lázní III se v pátek večer uskuteční další koncert Karlovarského symfonického orchestru. Na programu je Beethovenova předehra ke Goethově truchlohře — Egmont, Schumannův Koncert pro klavír a moll a symfonická suita Šeherezáda Rimského–Korsakova. Ve čtyřech rozsáhlých větách je přepisem milostného příběhu sultána Šahriara a pohádkové princezny Šeherezády.

Orchestr bude tento večer za dirigentským pultíkem řídit Švýcar Johannes Schlaefli, od roku 1995 šéfdirigent Komorního orchestru v Bernu a host všech švýcarských a četných evropských i amerických orchestrů. Je pedagogem na Vysoké hudební škole v Zürichu a řadu let se věnuje vedení mezinárodních dirigentských kurzů. V Karlových Varech je pořádá již potřetí.

Pianista Christian Scheffelt pochází z Chile a hře na klavír se věnuje od svých šesti let. Vystudoval Universidad Católica v chilském Santiagu, magisterské studium dokončil v roce 2006 na Mozarteu v Salzburgu. Důležité hudební podněty získal na mistrovských kurzech renomovaných hudebních osobností. Jako sólista vystupuje ve Švýcarsku, Německu, Rakousku a v Jižní Americe a účastní se různých festivalů. Od roku 2007 studuje na Vysoké škole múzických umění v Curychu.

Koncert KSO a jeho hostů začíná v 19:30 hodin.

(red)