První ostrou zatěžkávací zkoušku mají členové Klubu Paderewski ve svém novém působišti na scéně divadla Husovka za sebou. Poté, co celý srpen fušovali do řemesla malířům, natěračům, truhlářům, zedníkům, zahradníkům i uklízečkám, mohli se konečně v pátek 4. září ustrojit svátečně, připravit jednohubky, otevřít lahve vína a začít se věnovat tomu, proč na Husovku přišli – kulturním pořadům.

„Otevření bylo pojato velkolepě a tak byl výsledkem pravý pořadatelský i divácký maraton. V podvečer zahájila vernisáží v prostorách Husovky svou výstavu známá karlovarská výtvarnice Varvara Divišová a večerní program otevřela kapela evropských parametrů Laura a její tygři,“ vylíčil start oblíbeného klubu Paderewski v nových prostorách Víťa Škorpil.

Ve vyprodaném hledišti byly podle něj sice úhledně seřazené židle, ale produkce Laury dlouho diváky sedět nenechala a tak se jejich koncert změnil v pořádný odvaz. Koncertem Laury ale program pátečního večera ještě neskončil. Na scénu poté nastoupili karlovarští Kozatay a svou produkcí bavili tančící diváky dlouho do noci.

Na následující sobotní večer pak připravili členové Klubu Paderewski divákům pořádnou divadelní porci. „Pod názvem „Absurrrdní festival“ odehráli herci z Divadla V patře a z Divadla Na tahu všechna tři nastudování jednoaktovek Václava Havla: Audience, Protest a Vernisáž. Vše pod režijním vedením věhlasného Andreje Kroba, který byl rovněž přítomen a ještě před představením v dojemném proslovu k divákům zavzpomínal na své dřívější karlovarské působení a na nejslavnější éru divadla Husovka,“ doplnil Škorpil.

Ve čtvrtek 10. září pak seznámil Klub Paderewski své diváky s další novinkou, tak zvanou „Malou scénou“, kterou členové klubu vybudovali v hostinské místnosti přilehlé k baru. „Malou scénu otevřel svým představením Velmi malý komorní orchestr Varvary Divišové programem nazvaným „Sefardské písně“.

„Kavárenská úprava hlediště se stolky a pohodlnými křesly se pro takový typ pořadu ukázala jako ideální a divákům se ještě dlouho po skončení koncertu nechtělo rozejít,“ konstatovali členové klubu.

Start Klubu Paderewski v Husovce lze podle nich jednoznačné označit jako úspěšný. Klub má tedy před sebou ještě hodně práce. Popřejme jeho členům, aby to byla práce vždy na poli kulturním a ne zdlouhavá a vysilující vyjednávání a nekonečné politické dohady. A na závěr ještě vzkaz: Členové klubu zvou srdečně širokou kulturní veřejnost do svého hlediště. Pro to, aby byli diváci s jejich pořady spokojeni, udělají prý maximum.