Osobitý zpěvák, jehož hudební cítění se pohybuje na pomezí rocku, soulu i blues zazpívá program plný svých písniček, které se vždy vyznačovaly kvalitními texty, výbornými výkony muzikantů a vždy působily nadčasově a progresivně.

Při poslechu skladeb, které Prokop nazpíval v angličtině díky jeho vytříbenému bluesovému cítění posluchači někdy ani nechtěli věřit, že takto zpívá tuzemský interpret. Kdo si tedy chce užít Prokopova skromného, ale o to charizmatičtějšího vystupování, neměl by dnes o cestě do Lidového domu pochybovat.

Karlovarskou hudební scénu bude v roli předkapely představovat skupina Bernard Blues Band, která díky zkušeným muzikantům, jakými jsou třeba Pepa Plašil, Ivan Pelc nebo Míla Froněk dokáže podat klasické bluesové písně s nadhledem a vtiskne jim vlastní názor a pohled na tento nesmrtelný žánr.

Michal Prokop

V roce 1968 absolvoval Vysokou školu ekonomickou, už běhemstudií ale působil jako kytarista a zpěvák skupiny Framus Five, jež se ve svém prvním vrcholném období zaměřovala na soul a rhythm´n´blues podle afroamerických vzorů, zejména Raye Charlese. Na 1. československém beatovém festivalu v roce 1967 byl Michal Prokop vyhlášen nejlepším zpěvákem. Skupina Framus Five natočila dvě alba: Blues In Soul (1968) s převzatým soulovým repertoárem a česky zpívané Město Er (1971) s rozsáhlou titulní skladbou na text Josefa Kainara. Po rozpadu Framus Five se po většinu sedmdesátých let Michal Prokop věnoval střednímu proudu a byl mj. členem divadla Semafor.

V roce 1978 skupinu Framus Five pod lehce pozměněným názvem Framus 5 obnovil a po počátečním hledání optimální sestavy i stylu (zachyceném na albu Holubí Dante z r. 1980) nalezl dokonalé autorské souznění s básníkem Pavlem Šrutem a skladatelem Petrem Skoumalem a hudební rezonanci v sestavě, vedené houslistou Janem Hrubým. Šťastné období vyvrcholilo vynikajícím albem Kolej Yesterday (1984), jež zahájilo volnou trilogii alb (prozatím) vrcholného Prokopova tvůrčího období. Dotvářejí ji nahrávky Nic ve zlým, nic v dobrým (1987) a Snad nám naše děti… (1989).

Hned zkraje devadesátých let Michal Prokop opustil dráhu profesionálního zpěváka a pustil se do politiky nejprve jako poslanec, později jako náměstek ministra kultury (zde zúročil svá vysokoškolská studia kulturologie ze druhé poloviny osmdesátých let), později opět jako poslanec. V letech 1998—2000 byl ředitelem společnosti Praha 2000 – Evropské město kultury. Od roku 2002 byl členem Rady Českého rozhlasu, od roku 2004 až do skončení funkčního období v únoru 2006 byl jejím předsedou.

V letech 1998—1999 připravoval a moderoval pro televizi Prima politickou talk show Nic ve zlým, od roku 2000 má v České televizi pořad Krásný ztráty, který již politickou orientaci daleko přesahuje. Během posledních bezmála sedmnácti let koncertoval Michal Prokop spíše sporadicky, a to ve dvou projektech: jednak v akustickém triu s kytaristou Lubošem Andrštem a houslistou Janem Hrubým (zaznamenáno na živémalbu Unplugged Live z roku 2004), jednak s širší skupinou Friends.

Se zcela novým řadovým albem přichází Michal Prokop až v roce 2006, kdy navazuje v plné síle na spolupráci tvůrčího týmu z druhé poloviny osmdesátých let a vydává album Poprvé naposledy, které jej fakticky navrací zpět do centra pozornosti. Album oceňované kritikou a zároveň úspěšné i obchodně, se stalo podnětem k obnovení koncertní činnosti Prokopovy skupiny Framus Five a k serii koncertů, která vyvrcholila jubilejním koncertem v pražské Lucerně v listopadu roku 2006 ke zpěvákovým šedesátinám. Tento mimořádný koncert s řadou exkluzivních hostů byl zaznamenán Českou televizí a vyšel v dubnu 2007 jako živé DVD i CD audio. Posluchači Radia Beat byl Michal Prokop v kategorii osobnost uveden do Beatové síně slávy v roce 2007.