Pro svou koncertní oslavu si kapela vybrala restauraci Pod mostem v Dalovicích – Všeborovicích. Večer slibuje nejen koncert současné sestavy (Míra ´Dědek´Zábranský – klávesy, zpěv, Víťa Zábranský – kytara, zpěv, Franta Larry Krofta – baskytara, zpěv a Karel Hrabák – bicí nástroje), ale v vidění budou i muzikanti, kteří Proměnami během mnohaleté kariéry prošli.

„Současná sestava spolu hraje už patnáct let, čehož si velmi ceníme, ale v rámci výročí bylo dobré pozvat i muzikanty, kteří v kapele působili už dříve. Tentokrát jsme nechtěli žádnou velkou akci, ale spíš dobrou rockerskou oslavu komornějšího ladění. Myslíme, že u kapel, které hrají tak dlouho jako my, je dobré slavit výročí každý rok,“ uvedl klávesista Míra Zábranský.

Podle něj bude nabídka hostů opravdu pestrá.

„Měli by se objevit bývalí členové zpěváci Onek Hoser, Honza Haško, Petr ´Longton´ Brousek, kytarista Míla Froněk či bubeník Milan Bačo. Určitě můžuslíbit i nějaké jamsession a různá překvapení,“ konstatoval Zábranský. Míla Froněk, který Proměny před lety spoluzakládal se na koncertě zároveň představí také se svou současnou kapelou Hard Again, která nabízí zajímavé pojaté rockové a bluesové skladby. Kapela Proměny ani po tolika letech hraní neztrácí chuť koncertovat. „Ročně hrajeme zhruba dvacet až pětadvacet koncertů. Někdy méně a někdy i více. Někdy musíme i některé nabídky odmítat, protože členové kapely se věnují i dalším hudebním aktivitám, takže hrajeme tolik, kolik nám společný čas dovolí,“ osvětlil koncertní aktivitu kapely Dědek Zábranský.

Karlovarští fanoušci rockové legendy si budou moci vychutnat koncert kapely nejen v sobotu v Jalovicích, ale také 29. listopadu v Lidovém domě ve Staré Roli. „Zde budeme vystupovat na akci rádia Beat Rocková pípa, kde zahrajeme na závěr akce od třiadvaceti hodin. Vstupné je zdarma. Na akci by mělo být udělané improvizované rádiové studio, kde si lidé budou vybírat písničky podle svého gusta. Zároveň by na vlnách rádia Beat měly znít písničky z našich nahrávek,“ lákal na ojedinělou akci Míra Zábranský. Podle něj už má nyní kapela plán i na to, co nadělit fanouškům k jubilejnímu 40. výročí. „Je to sice až za dva roky, ale už nyní mám takový nápad, který by mohl lidem udělat radost. Zatím však nechci nic prozrazovat ani slibovat, ale pokud k realizaci dojde, mohlo by to být pro příznivce Proměn velmi zajímavé,“ uvedl tajuplně klávesista.

Pokud tedy máte rádi říznou rockovou muziku s kvalitními melodiemi a zajímavými texty, zajděte v sobotu 15. listopadu do restaurace Pod mostem v Dalovicích – Všeborovicích a vychutnejte si nestárnoucí rockovou kapelu Proměny. Rozhodně nezklame ani kapela Hard Again plná zkušených muzikantů, v čele s Mílou Froňkem. „Doufáme, že si na koncert najde cestu dost posluchačů, a podaří se vytvořit správnou rockovou atmosféru a bude to fajn koncert,“ dodal závěrem ´Dědek´ Zábranský.