Omega, Suzanne Vega, SAGA, Jethro Tull, Whitesnake. To je jen několik hudebních hvězd, které zahrály během posledních let v Karlovarském kraji. Všechny tyto žánrově odlišné kapely však pojí jedno jméno – Vladimír Suchan, jehož agentura Vlny tyto koncerty pořádala. Podle Suchana by i příští rok měla agentura nabídnout hudebním fanouškům řadu příjemných koncertů a do regionu opět zamíří i velká jména.

Letos mohli lidé navštívit koncerty Omegy, Sagy, nebo Suzanne Vega. Jak jste byl s těmito koncerty spokojen a který vás nejvíce bavil jako posluchače?
Muzikantsky a posluchačsky mě moc bavila kanadská SAGA, jejíž koncert se dal pro mě srovnávat se zážitkem s Jethro Tull. U lidí měla také velký úspěch Omega, protože si přišli zavzpomínat na hity této maďarské legendy. Navíc už 28. října zazpívají v KV Areně v Karlových Varech Boney M., takže očekáváme, že to bude příjemná nostalgie pro pamětníky této kapely a i zážitek pro ty, kteří Boney M. ještě naživo neviděli. Také už v sobotu 24. října pořádáme v Nejdku koncert německých Die Happy se zpěvačkou Martou Jandovou. Je tedy vidět, že se snažíme sem zahraniční jména zvát, a budeme v tom určitě pokračovat.

Zmínil jste Boney M. Pro řadu lidí je to spíš kapela, která budí opovržení a úsměvy. Jaký vztah k této muzice máte vy?
Tak musím se přiznat, že když mi bylo zhruba třináct, tak kapela měla spoustu hitů a i já jsem je poslouchal. Pak jsem přešel spíše na rockovější kapely, jako Jethro Tull. Přesto si myslím, že to bude v KV Areně parádní show, a že Boney M. mají i po letech hodně fanoušků, které koncert Bobbyho Farrella a spol. určitě potěší.

Všude se mluví o ekonomické krizi. Promítla se nějak i do počtu návštěvníků na koncertech, které jste letos pořádali?
Svým způsobem jsem nešel do až tak velkých projektů, takže propad nebyl až tak hrozný. Podařilo se mi akce ukočírovat i díky partnerům a sponzorům.

Jaké koncerty ještě lidem nabídnete do konce roku?
Tento měsíc je bohatý. Tak už jsem zmínil Die Happy s Martou Jandovou v sobotu 24. října. Kromě Die Happy zahrají v Nejdku například i Gaia Mesiah, na tento koncert se dost těším. Dále potom 28. října Boney M., v sokolovně Toužim vystoupí 27. října nestárnoucí Brutus. I během listopadu a prosince bude celá řada akcí, chystáme i silvestrovské překvapení. Koncerty mohou lidé najít na našich internetových stránkách www.vlny–musicag.cz. Také o nich průběžně informujeme v nejrůznějších médiích.

Zmínil jste, že i na příští rok chystáte řadu koncertů a opět přivezete hudební hvězdy ze zahraničí. Můžete nějaká jména odtajnit?
Zatím jsou už některé kapely potvrzené, ty odtajníme do konce roku. Další jsou ještě v jednání, lidé se to ale určitě včas dozvědí.

Za léta, co pořádáte koncerty, jste určitě navázal i přátelství s některými muzikanty. Můžete zmínit, s kterými kapelami rádi spolupracujete?
Tak z těch zahraničních se bezvadně pracovalo například se Sagou nebo Jethro Tull. Jinak osobní vztahy mám například se členy kapely Divokej Bill nebo Chinaski, kteří u mě v Toužimi hráli i když ještě nebyli slavní. Rád se také vidím s Oldou Říhou z Katapultu, Petrem Jandou z Olympiku a řadou dalších muzikantů a kapel.

Jakou hudbu vy osobně rád posloucháte?
Je toho samozřejmě celá řada. Aktuálně se mi hodně líbí právě Die Happy, nebo nová kapela Chickenfoot. Často si však rád poslechnu rockerskou klasiku. Například zmiňované Jethro Tull, nebo Sweet. To jsou kapely, které mě baví od mládí.