V pátek v půl osmé večer můžete být svědky scénického čtení dramatického kusu Matěje T. Růžičky „Čtyři sestry“ v podání Divadelního studia D3. V neděli bude Husovka patřit dětem. Od patnácti hodin začínají Pohádky o Káče.

Na pondělní večer pro vás Klub Paderewski připravil koncert populárního herce s kytarou, Jiřího Schmitzera. Kolik různých tváří má vlastně umělecká osobnost Jiřího Schmitzera? Stačí si připomenout jeho hereckou mnohovrstevnatost. Nesmělý ňouma z Chalupářů, v Marečkovi kurážný puberťák, ambiciózní mladý muž z Postřižin, v Bumerangu mukl s osudem vrytým do tváře.

Ale Jiří Schmitzer není zdaleka jen hercem. Nepovšimnut nezůstává ani jako muzikant, kytarista, zpěvák a textař. Jednak složil hudbu pro několik představení Národního divadla, Realistického divadla, pro Činoherní divadlo v Ústí nad Labem a k několika filmům, ale působí i jako samostatný hudebník a písničkář. Vydal několik CD (Recitál, Šílenec, Bouda a Sbírka kiksů), v Ypsilonce často vystupuje v improvizačních večerech, kdy diváci vyberou deset slov a on z nich na místě vytvoří píseň. Ostatně hrátky se slovy v jeho textech jsou mu vlastní. Spolu s osobitým humorem se jedná o písně úsměvné, někdy provokující, někdy hloubavé, jindy zase naprosto šílené a drsné. Zkrátka takové, jaký je Jiří Schmitzer sám.

Koncert začne v 19.30 hodin.

(vš, red)