O co jde? Obchodníci, kteří mají provozovny na Sokolovské, kde už řadu měsíců probíhá rekonstrukce, se rozhodli vzít iniciativu do svých rukou. Na parkovišti před restaurací Na blbym místě a před prodejnou krbů Kago chtějí v neděli od 16:00 hodin uspořádat happening, který má přilákat lidi na staveniště a upozornit je na to, že to tu i přesto žije! Hrát tu budou kapely The Chobots, Bernard Blues Band a Yellow.

Obchodníci lákají lidi na celou řadu slev. Například v prodejně krbů a kachlových kamen připravili slevy na svůj sortiment, které lze uplatnit už celý tento týden. Restaurace Na blbym místě chce zase na happeningu nabízet pivo a guláš pro příchozí za deset korun.

Zapojit se mají ale i další obchodníci. Roman Ullmann z prodejny krbů říká: „Už nás nebavilo pořád naříkat. Zbláznili jsme své okolí a snažíme se sem nalákat lidi, i když je tu dočasné staveniště.“

Aktivity zdejších obchodníků si už všiml i karlovarský magistrát. Primátor města Werner Hauptmann už pořadatelům přislíbil na happeningu svoji účast. „Jejich aktivitu vítám. V současné době hledáme možnosti, jak alespoň trochu obchodníkům na Sokolovské ulevit. Chtěl bych jim to již v neděli oznámit,“ řekl včera Deníku primátor.