V dnes už dlouhé řadě sklářských výtvarníků, které v tomto útulném prostoru dostali příležitost vystavovat, je vůbec prvním Karlovarákem. Letos 26letý Lukáš Jabůrek je představitelem nejmladší generace českých sklářů, přes svoje nepopiratelné mládí tohomáale za sebou už dost.

Základy řemesla získal na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Novém Boru a svůj umělecký talent pak rozvíjel studiem na Západočeské univerzitě v Plzni a na novoborské Vyšší sklářské škole. V letech 2002 až 2006 absolvoval studijní pobyty v nizozemském Glas Centrum Leerdam a na Les Cristalleries de Saint Louis ve Francii a zúčastnil se Mezinárodního sklářského symposia v Novém Boru. Veřejnosti se poprvé představil v roce 2003 ve výstavní síni kostela sv. Ignáce v Chomutově a dodnes už připravil desítku expozic, a to nejenom v Čechách, ale i pro České centrum v Bruselu a Galerii Raum v německém Emmedingen.

V současné době pracuje Lukáš Jabůrek jako vedoucí Studia Moser, v Sun Gallery se ovšem představuje nikoli jako designér, nýbrž výběrem z volné tvorby. Jeho řemeslně dokonale propracované plastiky, udivující pestrou škálou tvarů a barev, zde budou k vidění až do 15. ledna.