„Právě v Toužimi jsme s kapelou Pestalozzi hráli svoje první koncerty, a proto jsem se rád, že můžeme zahrát a křtít právě zde,“ svěřil se zpěvák Petr Gardner.

Přestože sál nebyl úplně zaplněn, bylo vidět, že koncert dopadne velmi příjemně a skončí jako správný mejdan. Večer otevřela kapela Booger, která s přehledem přehrála písničky do kterých dala vytříbené muzikanství i kvalitní zpěv dvojice nadaných zpěvaček.

Po Boogeru už ovládl pódium Petr Gardner se svým příležitostným bandem. Nejprve zazněly dvě skladby z nového CD Hejno vran a poté se křtilo.

Roli kmotra svěřil Gardner Vladimíru Suchanovi z agentury Vlny. „Přeju, aby se nová deska lidem líbila a měli z ní radost,“ popřál Suchan.

Poté Gardner zahrál ještě několik věcí z desky, mezi kterými nechyběly ani hity jeho domovské kapely Pestalozzi v nových aranžích.

Když Gardner dohrál, lidé se dlouho dožadovali přídavku. Ten přišel v podobě bluesovky od Petra Kalandry, kterou lidé znají z filmu Tankový prapor. K blues se připojil i Vladimír Suchan, který s Gardnerem píseň odzpíval. Když zpívali text „…je marný, marný, marný,“ bylo vidět, že zrovna u nich dvou to rozhodně neplatí.