Autor, který se před jedenašedesáti lety narodil v Liberci (a tam také dodnes žije a tvoří), se v Karlových Varech představuje už podruhé. Rozhodně to ale není na škodu.

Výběr Bendových prací, ´střižený na míru´ unikátních prostor karlovarské galerie, čítá čtyři desítky obrazů, které na první pohled zaujmou téměř obřími rozměry, svéráznou groteskností a místy až agresivní barevností. Celou polovinu z nich tvoří rozsáhlý cyklus ´Podle Petra Brandla´, parafrázující nábožensky motivované obrazy giganta české barokní malby, ve druhém sále pak návštěvníci galerie najdou průřez Bendovou tvorbou uplynulých dvou desetiletí.

Nechybí zde samozřejmě jeho obrazy z nejznámějších Bendových cyklů, groteskní výjevy z cyklů ´Chodci´ či ´Slzy´, pop artové kompozice k poctě Roy Lichtensteinovi a další.

S tématy svých obrazů nakládá Benda většinou velmi svobodně až svévolně, s více či méně zašifrovanými odkazy k současnosti, velmi často se značným smyslem pro humor, občas i černý…

Výstava obrazů Václava Bendy ´MULFIFOCUS´ bude v Galerii umění na Puškinově stezce v Karlových Varech otevřena až do 1. března letošního roku a návštěvníci si k ní mohou koupit i rozsáhlý katalog s více než dvěma sty barevnými reprodukcemi.